Suriyeli Sığınmacılara Yardım

0
112

Bülbülzade Vakfı’nın organize ettiği yardım çalışmasında Gaziantep’te sığınmacı olarak yaşayan 300 Suriyeli aileye yardım yapıldı.

Bülbülzade Vakfının Suriyeli Sığınmacılara Yardımları Devam Ediyor.

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu’nun organize ettiği yardım çalışmasında Gaziantep’te sığınmacı olarak yaşayan 300 Suriyeli aileye giyim ve gıda yardımı yapıldı.

Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile koordineli olarak yapılan yardım çalışması 01 Ocak Pazartesi günü başladı. Yardım çalışmasında Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve Gaziantep’te ikamet eden ihtiyaç sahibi Suriye’li ailelerin kıyafet ve giyim ihtiyaçları karşılandı.

Bülbülzade Vakfı Yardım Merkezinde bulunan Giyim Magazamızdan ağrılıklı olarak kışlık kıyafet, ayakkabı , battaniye ve soba verilen sığınmacı ailelere ayrıca birer adet Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Bu arada Anadolunun çeşitli illerinden yardım merkezimize gelen yardımlar da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediliyor. Daha önce kadirşinas Samsun, Erciş, Elazığ, Mersin illerinin ardından Adıyaman’da yardım kervanına 1 kamyon dolusu gitim ve ev eşyası ile katıldı. Adıyamanda faaliyet gösteren Bilgi ve Hikmet Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği gönüllüleri tarafından toparlanan eşyalar Suriyeli ailelere teslim edildi.