Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriyeli Öğretmenlerin Sorunları Gaziantep’te Masaya Yatırıldı

Suriyeli Öğretmenlerin Sorunları Gaziantep’te Masaya Yatırıldı

0
Suriyeli Öğretmenlerin Sorunları Gaziantep’te Masaya Yatırıldı

Gaziantep’te faaliyet gösteren okullarda görevli öğretmenlerin sorunlarını dinlemek ve motivasyonlarını sağlamak amacıyla Bülbülzade Vakfında toplantı düzenlendi.

Suriye'de devam eden savaştan dolayı ülkemize göç etmek zorunda kalan ve 4 yıldır eğitim alamayan çocuklar için açılmış olan okullarda görev alan öğretmenlerin sorunlarını dinlemek ve motive etmek amacıyla Bülbülzade Vakfında toplantı düzenlendi.

 

11 Ocak Pazar günü Bülbülzade Vakfı Yardım Koordinasyon Merkezinde yapılan toplantıya Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vasıf Munis, Suriye Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Eğitim Bakanı Yardımcısı Azzam Hanci, Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Hıdır Akaslan ve okullarda görev alan Suriyeli öğretmenler katıldı.

 

Toplantıda Suriyeli çocukların daha iyi eğitim görmesi için tahsis edilmiş okullarda görev alan öğretmenlerin sorunları dinlendi. 4 yıldır eğitim alamayan çocukların bu farkı kapatarak daha iyi eğitim görmesi için görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı ile ilgili bilgi veren Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer; "bu ümmetin çocuklarının eğitimsiz kalmaması için ne tür fedakârlıklar yapmamız gerektiği konusunda yapılan müzakereler çok faydalı geçti. Bu toplantıların ayda bir yapılmasına karar verildi." dedi.