Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriyeli Öğretmenler Bülbülzade Vakfında Toplandı

Suriyeli Öğretmenler Bülbülzade Vakfında Toplandı

0
Suriyeli Öğretmenler Bülbülzade Vakfında Toplandı

Suriyeli çocuklara eğitim veren okullarda görevli öğretmenlerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Bülbülzade Vakfı’nda toplantı düzenlendi.

Suriye'de devam eden savaştan dolayı ülkemize sığınmak zorunda kalan çocuklara eğitim vermek için açılan okullarda görev alan öğretmenlerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Bülbülzade Vakfında toplantı düzenlendi.

İlki 11 Ocakta Bülbülzade Vakfı Yardım Koordinasyon Merkezinde yapılan toplantının ikincisi 8 Şubat Pazar günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde yapıldı. Toplantıya Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Suriye Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Başbakan Müsteşarı Abdulhamid Elavvad, Suriye Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Eğitim Bakanı Yardımcısı Azzam Hanci, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vasıf Munis,  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Hıdır Akaslan ve okullarda görev alan Suriyeli öğretmenler katıldı.

Kahvaltı ile başlayan program Bülbülzade Vakfı'nın gezilmesi ile devam etti. Gezinin ardından Davut Özgül Konferans salonunda toplantıya geçildi. Toplantıda Suriyeli çocukların eğitim görmesi için tahsis edilmiş okullarda görev alan öğretmenlerin sorunları dinlenerek çözüm önerileri tartışıldı. Toplantıların ayda bir olmak üzere rutin olarak yapılmasına karar verildi.