Suriyeli Öğrencilere Panorama Müzesi Gezdirildi

0
197

Rıdvan Hoca Vakfı, Suriyeli öğrencilere Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi’ni gezdirdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür PARK içerisinde yaptırılan Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi ve aynı zamanda Kahramanmaraş’ta sergilenen Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi 24 Mart Cumartesi günü Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından Suriyeli öğrencilere gezdirildi.

Maraş’ın Kahramanlık unvanı almasına vesile olan Kurtuluş Mücadelesini ve cereyan eden olayları görsel, işitsel, multimedya unsurlarıyla anlatan Panorama Müzesi, Vakıf bünyesinde eğitime tabi olan 100 kadar öğrenciye gezdirildi. Müzede anlatılanlar Arapça rehber öğretmenler tarafından tercüme edildi. Aynı tarihte Kahramanmaraş’ta sergilenen Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi de Suriyeli öğrencilere gezdirildi.

Gezide Arapça tercüme yapan öğretmenler, bugün Suriye’de verilen Kurtuluş Mücadelesinin çok daha zor ve anlamlısının Çanakkale’de, Maraş’ta ve Türkiye’nin tamamında verildiğini, dolayısıyla Suriyelilerin bu durumu daha iyi anlaması gerektiğini ifade ettiler.

15 Temmuz hain darbe girişiminin de anlatıldığı Panorama ve Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi gezisi sonrasında Suriyeli öğrencilere Rıdvan Hoca Vakfı tarafından çeşitli ikramlar yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz