Suriyeli Mültecilere 25 Ton Reçel

0
156

İlçe genelinde bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile gerçekleşen ”Suriye’ye Yardım Platformu” Suriyeli mültecilere yardım toplamaya devam ediyor.

Bugüne kadar 6 kamyon gıda, ilaç ve giyim malzemesini Suriyeli mültecilere ulaştıran Platform, şimdi de 25 ton reçel yapıyor.

Platform sözcüsü Abumüslüm Çakmak, yardımların hız kesmeden sürdüğünü ve beklentilerin çok üzerinde bir yardım toplandığını kaydetti.

Çakmak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

‘İlçe genelinde faaliyette bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile oluşturduğumuz “Suriye’ye Yardım Platformu”, ilçemiz genelinde ciddi yardım toplamıştır. Platform olarak bugüne kadar 6 kamyon gıda ve çeşitli ihtiyaç malzemesini Anadolu Platformu aracılığı ile Suriyeli mülteci kardeşlerimize ulaştırdık. 5 ton reçel yapmayı hedeflemiştik. Şimdi geldiğimiz nokta 26 tona yaklaşıyor. Daha önce 3,5 ton reçeli gönderdik. Şimdi ise 13 ton reçeli gönderiyoruz. Daha sonra 9-10 ton reçel daha yapacağız. Halkımızın gösterdiği bu hassasiyet bizleri çok memnun etmiştir. Çelikhan gibi küçük bir ilçeden bu kadar yardımın çıkmasını hiç bir şekilde beklemiyorduk. Allah yardım eden herkesten razı olsun.’

Suriye’de ki olaylar duruncaya kadar yardımların toplanmaya devam edileceği de belirtildi.