Suriyeli Mültecilerden Ziyaret

0
Suriyeli Mültecilerden Ziyaret

Suriye’deki Esed zulmümden kaçarak ülkemize sığınan ve Nizip ilçemizdeki mülteci kampında kalan Suriyeli sığınmacılar vakfımızı ziyaret etti.

Nizip Konaklama Tesislerinde kalan yaklaşık 35 kişilik heyet Nizip Milli Eğitim Şube Müdür Yardımcısı Ahmet KAYA ve kampın eğitim sorumlusu Halil ÇELİK ile beraber vakfımızı ziyaret etti. Heyeti Vakfımız Mütevelli Heyeti Üyesi ve Suriye Koordinatörü Mahmut KAÇMAZER karşıladı.

Vakfımızı gezen heyete daha sonra birlikte yenen yemeğin ardından bir konuşma yapan Mahmut KAZMAZER sözlerini şöyle sürdürdü; “Diğer İslam ülkelerinde olduğu gibi inşallah Suriye’de de zalim yönetimin devrileceği günleri hep beraber göreceğiz. Bu mücadelenizde Türkiye’deki Müslümanlar olarak daima yanınızda olduğumuzu ve size maddi manevi her türlü desteği verdiğimizi bilmenizi isterim. Biz inanıyoruz ki bizim için şer görünen şeyler hayır olabilir. İnşallah bu zorlukları omuz omuza hep beraber aşacağız ve gelecekte aramızdaki suni sınırların, suni tel örgülerinin kalktığını ve kardeşlik ikliminin yeryüzüne yeniden hâkim olduğunu hep beraber göreceğiz.” dedi.

Konuşmanın ardından Vakfımızın ve Anadolu Platformu’nun tanıtım sinevizyonu izlendi. Sinevizyonlar tercüman aracılığı ile Arapçaya tercüme edildi.