Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriyeli Muhtarlar ve Eğitimcilerin Sorunları Dinlendi

Suriyeli Muhtarlar ve Eğitimcilerin Sorunları Dinlendi

0
Suriyeli Muhtarlar ve Eğitimcilerin Sorunları Dinlendi

Minberşam Derneği; Suriyeli muhtarlar ve eğitimcilerin sorunlarını görüşmek ve yeni dönemde yapılacak eğitim çalışmalarını değerlendirmek üzere toplantı düzenledi.

9 Ağustos Salı günü Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, İyilik Okulları Koordinatörü Abdurrahman Örnek, Suriyeli eğitimciler ve muhtarlar katıldı.

Toplantının açılış konuşması yapan Kaçmazer, “Türkiye’de bir darbe kalkışması oldu. Bu darbe başarılı olmuş olsaydı sadece bu ülkede değil, bütün mazlum coğrafyada büyük sıkıntılara sebebiyet verecekti. Allah’ın yardımı ve milletimizin dik duruşu ile bu kalkışma bertaraf edildi. Ancak bu kalkışmada gösterdi ki, geleceğin Türkiye’sinin, geleceğin Suriye’sinin inşası için hepimize sorumluluklar düşüyor. Bu sorumluluklarımızın bilincinde olarak daha fazla çalışmalı, daha fazla düşünmeliyiz” dedi.

Eğitim almayan tek çocuk kalmayıncaya kadar mücadeleye devam

Abdurrahman Örnek ise, “Türkiye’deki darbe girişiminin başarısız olması kadar Halep kuşatmasının kırılması da bizleri memnun etmiştir. Bu mücadelede hepimizin mücadele ettiği alanlar var. En önemli mücadele alanlarının başında eğitim geliyor. Sizler de eğitimciler olarak yeni nesillerin yetiştirilmesi gibi önemli bir vazife üstlenmiş durumdasınız. Yine muhtarlar olarak sizler de mahallelerinizde bulunan çocukları tespit ederek, mahallenizde okula gitmeyen tek çocuk kalmayıncaya dek çalışmakla mükellefsiniz. Gelin hep birlikte bir eğitim hamlesi başlatalım ve eğitim almayan tek çocuk kalmayıncaya kadar mücadeleye devam edelim” dedi.

Toplantıda Suriyeli eğitimci ve muhtarların sorunları ve çözüm önerileri üzerine değerlendirmeler de yapıldı.