Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Suriyeli Muhtaçların Yüzü Güldü

Suriyeli Muhtaçların Yüzü Güldü

0
Suriyeli Muhtaçların Yüzü Güldü

İyilikder tarafından Gaziantep’te yapılan yardım organizasyonuyla Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan dul, yetim ve engellilere yardım yapıldı.

 

İyilikder tarafından Gaziantep’te yapılan yardım organizasyonuyla Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan dul, yetim ve engellilere; et, gıda, tekerlekli sandalye ve nakit yardımı yapıldı.

30 Mayıs Cuma günü İyilikder tarafından Gaziantep’te organize edilen yardımda Suriyeli dul, yetim ve engellilerin yüzü güldü. Mütercim Asım Sosyal Tesisleri’nde yapılan yardım organizasyonunda 150 yetim aileye nakit yardımı, 70 aileye temel gıda maddelerinden oluşan gıda kolisi ve et yardımı, 50 aileye ayakkabı yardımı ve 18 engelliye tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.

Yardım dolayısıyla bir açıklama yapan Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu Başkanı Talip Çelik Bülbülzade Vakfı ve İyilikder olarak insanlara yardım götürürken din, dil, ırk ve mezhep farkı gözetmediklerini belirterek “Biz Vakıf olarak Suriyeli kardeşlerimize yardım ediyoruz. Kendilerine tekerlekli sandalye, gıda yardımı ve ayakkabı yardımı yapıyoruz. Gaziantep’te yılda 50 bin kişiye yardım ulaştırıyoruz. Çocuklara yönelik “Bir Çocuk da Siz Giydirin” yardım kampanyamız var. Yardım Mağazamıza gelen ihtiyaç sahipleri bir mağazasından alış veriş yapar gibi ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Yaptığımız yardımlar bundan sonraki periyotlarda da artarak devam edecek. Hayır sahiplerinin hayırlarını Allah kabul etsin” dedi.