Suriyeli Muhaliflerden Siyaset Kursu

0
111

Suriyeli muhalifler Suriye Ulusal Koalisyonu Temsilciliği öncülüğünde Gaziantep’te Siyaset Kursları düzenledi.

Gaziantep Suriye Ulusal Koalisyonu Temsilciliği öncülüğünde Madad Enstitüsü tarafından düzenlenen ve iki gün boyunca devam eden Siyaset Kursuna Gaziantep ve Suriye’de yaşayan Suriye Ulusal Koalisyonu üyesi 15 kişi katıldı. 22-23 Mayıs tarihlerinde Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonunda yapılan Siyaset Kursunda alanında uzman hocalar tarafından iki gün boyunca dersler verildi.

Madad Enstitüsü Müdürü Samer Kanjo yaptığı açıklamada Madad Enstitüsünün üç ana kurumdan oluştuğunu, bircisinin siyaset alanında, ikincisinin medya alanında, üçüncüsünün de ekonomi alanında araştırmalar yürüttüğünü söyledi. Madad Enstitüsünün merkezinin Halep’te bulunduğunu Gaziantep’te ise bir ofislerinin bulunduğunu dile getiren Kanjo konuşmasının devamında şunları söyledi; “Burada bu derse katılan arkadaşlarımıza temel siyaset bilgileri veriyoruz. Özellikle Türkiye’deki gelişmiş siyasi yapısından faydalanmak istiyoruz. Bu dersleri önümüzdeki günlerde çeşitli periyotlarla devam ettireceğiz. Türkiye’de bu alanda söz sahibi siyasi parti ve siyasetçilerden de yardım bekliyoruz.” dedi.

Suriye Ulusal Koalisyonu Gaziantep Temsilcisi Yasir Zekri’de; “Suriye’deki muhalifler olarak bu kursta hızlı ve doğru karar verebilme noktasında dersler alıyoruz. İleriki zamanlarda bu kursları muhteviyatını daha da geliştirerek devam ettireceğiz. Özellikle ülkenizdeki birikmiş siyasi tecrübeden faydalanmak için siyasi kurumlardan yardım bekliyoruz.” dedi.