Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriyeli Muhaliflerden İnsan Kaynakları Eğitimi

Suriyeli Muhaliflerden İnsan Kaynakları Eğitimi

0
Suriyeli Muhaliflerden İnsan Kaynakları Eğitimi

Suriyeli muhalifler Gaziantep’te insan kaynakları üzerine 5 günlük eğitim programı düzenliyor.

Suriyeli muhalifler Gaziantep’te insan kaynakları üzerine 5 günlük eğitim programı düzenliyor.

Suriye merkezli Medeni Değişim Merkezi tarafından Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonunda düzenlenen insan kaynakları eğitim programı 1 Ekim Pazar günü başlayıp 3 Ekim Perşembe günü sona erecek. Programa Suriye’den 45 kişi katılıyor.

Medeni Değişim Merkezinden İnsan Kaynaklarında Uzmanı Henil Münei tarafından verilen eğitimde “Nasıl ekip kurulur, ekip çalışması nasıl yapılır, nasıl fikir üretilir, fikirlerini nasıl yayarsın, insan davranışlarına nasıl etki edilir” gibi konular işleniyor. İki bölümden oluşan eğitimin ilk dört gününde insan kaynakları üzerine dersler işlenirken, ikinci bölümde ise siyasi eğitim verilecek. Siyasi eğitimi Suriye’den Dr. Azzam Temimi verecek.

Eğitim programı ile ilgili görüşlerini aldığımız İnsan Kaynaklarında Uzmanı Henil Münei Suriye’de bu tür eğitimlere büyük ihtiyaç duyulduğunu belirterek; “Suriye’de gördüğümüz eksiklikleri gidermek için bu eğitimi düzenliyoruz. Mesela kursa katılan arkadaşların çoğunluğunun ekip çalışması noktasında ciddi eksiklikleri var. Bu eğitimden sonra kendilerine nasıl ekip kurulur, fikirler nasıl yayılır, insan davranışlarına nasıl etki edilir gibi çeşitli noktalarda eksikliklerini giderme fırsatı sunuluyoruz. Burada aldıkları eğitimle Suriye’de faydalı çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Bölgemizde fikirlerin yayılması ve farklı insan grupları arasında diyalog kurulması noktasında bu tür çalışmalara ihtiyaç vardı. Bu tür eğitimlerle bunları gidermeye çalışıyoruz.” dedi.

Dersler sonunda katılımcılar için çeşitli eğitim seminerleri de düzenleniyor. Bülbülzade Vakfı gönüllüleri tarafından verilen seminerlerde ülkemizin sivil toplum tecrübesi katılımcılarla paylaşılmaya çalışılıyor. Bu seminerlerin ilki Bülbülzade Vakfı Kadınlar Komisyonu Başkanı Rabia Aldemir tarafından verildi. Aldemir seminerde “Kadın çalışmalarının önemi, kadın çalışmalarının İslami gruplara neler kazandıracağı” konusunda kursiyerlere bilgiler verdi. Diğer seminer ise Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer tarafından verildi. Kaçmazer Anadolu Platformunun teşkilatlanma yapısı, vizyonu, misyonu ve çalışma prensipleri hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi.