Suriyeli Muhalifler Medya Eğitimi Düzenliyor

0
89

Suriyeli muhalifler medya alanında faaliyetlerini arttırmak için Gaziantep’te medya kursu düzenliyor.

Suriyeli muhalifler medya alanında faaliyetlerini arttırmak ve bu alanda daha nitelikli çalışmalara imza atmak için Gaziantep’te medya kursu düzenliyor.

Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı’nın öncülüğünde 5 hafta boyunca devam edecek olan kursa 30 Suriyeli kursiyer katılıyor. Kursta eğitimleri uzun yıllar medya alanında çalışmalar yapan Suriyeli medya uzmanı Şadi Cundi veriyor.

Cundi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; kursa 30 Suriyelinin katıldığını belirterek, eğitimlerin 5 hafta süreceğini söyledi. Kurs boyunca katılımcılara medya tarihinden haber yapım tekniklerine kadar birçok konuda eğitim verileceğini dile getiren Cundi sözlerini şöyle sürdürdü; “Kurs bitiminde burada eğitim alan arkadaşlarımıza beraber Suriye genelinde yayın yapacak ulusal bir radyo kurmayı, internet üzerinde yayın yapan bir haber portalı açmayı hedefliyoruz. Burada eğitim alan arkadaşlarımızı buralarda istihdam edeceğiz. Amacımız Suriye’den dünya kamuoyuna objektif haberlerin ulaştırılmasını sağlamaktır. Malumunuz Suriye’de devam eden bir şavaş var ve buralardan doğru haber almak gerçekten de güç. Son kimsayal saldırılarda bile haberler manipüle edilerek dünya kamuoyuna servis edildi ve insanların zihinleri bulandırılmaya çalışılıyor. İşte bu çalışmayı bu tür olumsuzlukları ortadan kaldırmak için düzenliyoruz.”  dedi.