Suriyeli Kadınlar Sorunlarını Anlattı

0
Suriyeli Kadınlar Sorunlarını Anlattı

Bülbülzade Vakfı Kadınlar Komisyonu üyeleri Gaziantep’te ikamet eden Suriyeli kadınlarla kahvaltılı programda bir araya geldi.

Bülbülzade Vakfı Genel Merkezinde bulunan Mütercim Asım Konferans salonundaki toplantıya Kadınlar Komisyonu başkanı Rabia Aldemir ve komisyon üyeleri ile Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Suriye Gençliği Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Süleyman da katıldı.

Ülkemizdeki Sivil Toplum Kurumlarının tecrübelerini Suriyelilere aktarmak ve Suriyeli kadınların aktif olarak yardım çalışmalarına katılması için düzenlenen kahvaltılı programda Bülbülzade Vakfı bünyesinde kurulan ve Suriyelilerden oluşan Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri de katıldı.

Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bünyesinde kurulacak olan komisyonlarda görev alacak olan Suriyeli kadınlar geleceğin Suriye’sini inşa etmede aktif görev alacaklar. Programda bir konuşma yapan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer; “Suriyeli hanım kardeşlerimiz ile vakfımızın birikimlerini paylaşmak ve yardım çalışmalarımızda aktif olarak görev almalarını bekliyoruz. Bu tür çalışmalarla geleceğin Suriye’sinde Sivil Toplum Kuruluşlarının etkin olarak faaliyet göstereceğini umut ediyoruz.” dedi.