Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Suriyeli Hastalar için Acil İlaç Kampanyası

Suriyeli Hastalar için Acil İlaç Kampanyası

0
Suriyeli Hastalar için Acil İlaç Kampanyası

İyilikder Gaziantep Şubesi Suriyeli hastalar için ilaç toplama kampanyası başlattı.

İyilikder Gaziantep Şubesi Suriyeli hastalar için ilaç toplama kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında evlerinizde bulunan son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlar toplanacak. Toplanan ilaçlar uzmanlar tarafından kontrol edilerek ihtiyaç sahibi Suriyeli hastalara ulaştırılacak. Bu şekilde bir ihtiyaç sahibinin ihtiyacı karşılanırken aynı zamanda ilaç israfının önüne geçilerek ülke ekonomisine katkı sağlanmış olunacak.

Bilindiği gibi ilaç fiyatlarının yüksekliği özellikle sosyal güvencesi olmayan dar gelirli insanlarımızın ilaçlara ulaşmasını güçleştirmektedir. Bu kampanya ile zor durumdaki Suriyeli hastaların sağlık problemlerinin çözümüne katkıda bulunulacak. Diğer yandan kullanım ömrü bitmiş ilaçların çöpe ya da kanalizasyona atılması durumunda ciddi çevre ve sağlık sorunlarına yol açtığı bilinmektedir. Bu kampanya ile ilaçlar son kullanım tarihleri gelmeden amacına uygun olarak tüketildikleri için çevremize zarar vermeden ortadan kaldırılmış olunacak.

Kampanya kapsamında evlerinizde bulunan son kullanım tarihleri geçmemiş ilaçlarınızı Karagöz Caddesi Mazıcı Çıkmazı No: 6 adresinde bulunan Bülbülzade Vakfı/İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezine elden teslim edebilirsiniz. Bilgi için: 0(342) 231 4694