Ana Sayfa Kuruluşlar Fidan Eğitim Sos. Sağlık Kültür Yardımlaşma ve Day. Derneği Suriyeli Gençler Grafik Tasarım Kursu Sertifikalarını Aldılar

Suriyeli Gençler Grafik Tasarım Kursu Sertifikalarını Aldılar

0
Suriyeli Gençler Grafik Tasarım Kursu Sertifikalarını Aldılar

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB)’nin Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP) 2014-II kapsamında finanse ettiği “Kardeşlik için Ben Varım” projesinde kursiyerler sertifikalarını aldı.

Fidan-Der tarafından yürütülen proje kapsamında Suriyeli misafir gençlerin sosyal entegrasyonu ve toplumsal uyumuna katkıda bulunmak amaçlanıyor. Suriyeli gençlere mesleki kazanım sağlamak amacıyla 1 yıllık olarak sürdürülen "Kardeşlik İçin Ben Varım" Projesi (211) faaliyetleri içerisinde yer alan 120 saatlik Grafik Tasarım kursu 30 Haziran 2015 tarihinde başladı. Proje bütçesiyle hazırlanan Bilgisayar Laboratuvarında gerçekleştirilen ve 28 Ağustos 2015 tarihinde sona eren kursun sertifika dağıtım töreni yine aynı mekânda gerçekleştirildi.

Proje kapsamında 120 saatlik kursu tamamlayan 20 kursiyere Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, ANESİAD Gaziantep Şube Başkanı Yunus Atilla Hamallar ve proje koordinatörü İsmail Akgedik’in katılımıyla sertifikaları verildi.

Programa katılan Aldemir, kurstan faydalanan arkadaşları tebrik ederken bu hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçen ekibe ve bu süreçte savaş mağduru misafirlerimizin uyum sürecinde maddi desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığına ve bakanlık yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Proje koordinatörü Akgedik ise projemiz kapsamında 50 kursiyere haftada 20 saat olarak toplam 300 saat II. Dönem Türkçe Kursunun 08. Eylül tarihi itibarıyla başladığını ve Aralık 2015 sonu gibi bitirilmesi planlandığını söyledi. Akgedik, proje kapsamında TC kimlik numarası olanlara Halk Eğitim Merkezi onaylı Kurs Sertifikalarının sağlanabileceğini de ifade etti.

Fotoğraf Galerisini Görmek için Tıklayınız…