Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriyeli Filistinlilerden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Suriyeli Filistinlilerden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Suriyeli Filistinlilerden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Reyhanlı’da yaşayan Filistinliler adına Hüseyin Avavdi ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

İlk ziyaretini 28 Mart’ta gerçekleştiren Avavdi, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Mahmut Kaçmazer ile görüştü. Görüşmede ülkemizdeki ve dünyadaki Filistinli ailelerin durumu ele alındı.

Avavdi, görüşmede burada bulunan Filistinlilerin Avrupa’ya gitmelerini istemediklerini belirterek; “Çünkü bu şekilde Filistin’den daha da uzaklaşacaklar. Biz Filistinlilerin kaçak şekilde kalmamaları için resmi yerlere bilgilerini ilettik. Biz burada toplanıp tekrar Filistin’e dönmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Gazze’de her gün 3 bin kişilik iftar veriyoruz

Görüşmede Gazze’de her gün 3 bin kişilik iftar verdiklerini dile getiren Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir; “Allah tüm Filistinlilerin, Suriyelilerin ve tüm Müslümanların Ramazan münasebetiyle bir araya gelmesini nasip etsin. Tüm Filistinlilerin tekrar Kudüs’te toplanmalarını ve bizleri de bu amaca hizmet ettirmesini diliyoruz.  Bizler de cemiyet olarak ümmet için mücadele ediyoruz. Gazze’de her gün 3 bin kişilik iftar veriyoruz. Türkiye’deki Müslümanlar her zaman Filistin konusunda elinden gelen ne varsa paylaştılar. Bundan sonra da paylaşacaklar” dedi.

Görüşmenin ardından Hüseyin Avavdi ve beraberindeki heyete 9 kitaptan oluşan Evde Karakter Eğitimi setinin Arapça baskısı ile Turgay Aldemir’in Bilgi ve Bilinç, Ramazan Kaya’nın Kimlik İnşası, Aliya İzzetbegoviç’in Doğu Batı Arasında İslam, İhsan Süreyya Sırma’nın İşte Önderimiz Hz. Muhammed ve Müslüman Filozoflar kitapları hediye edildi.