Suriyeli Eğitimciler için Hizmetiçi Eğitim Programı

0
200

Bülbülzade Vakfı Suriye Komisyonu, camilerde Suriyeli çocuklara eğitim veren 80 öğretmene hizmetiçi eğitim programı düzenledi.

Bülbülzade Vakfı Suriye Komisyonu, 9 Şubat Perşembe günü Gaziantep’deki camilerde Suriyeli çocuklara eğitim veren 80 öğretmene hizmetiçi eğitim programı düzenledi. İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi Mütercim Asım Konferans Salonunda yapılan programa, komisyon başkanı Mahmut Kaçmazer, komisyon üyeleri ve öğretmenler katıldı.

Hizmetiçi eğitim programının açılış konuşmasını yapan Mahmut Kaçmazer, konuşmasında Müslümanların bilimde, fende, edebiyatta, sanatta ve diğer alanlarda da olması gerektiğini vurgulayarak bunun için eğitimin çok önemli olduğunu ve eğitimcilere büyük işler düştüğünü belirtti.

Açılış konuşmasının ardından program Arapça sunumlarla devam etti. Sunumların ardından önümüzdeki ay tahlil edilmek üzere Turgay Aldemir’in Bilgi ve Bilinç kitabının Arapça baskısı öğretmenlere dağıtıldı.

Program sonunda eğitimcilere gıda kolisi, Türkçe-Arapça yayınlanan İşrak Gazetesi’nin son baskısı ve çeşitli hediyeler verildi.