Suriyeli Çocuklar Açlıktan Ölmesin

0
89

Suriye’de yaşanan insanlık dramında yoksulluk ile değil, yokluk ile mücadele eden Suriyeliler için yardım çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor.

YOKSULLUK DEĞİL, YOKLUK

MALATYA GÜNCEL – Suriye’de yaşanan insanlık dramında yoksulluk ile değil, yokluk ile mücadele eden Suriyeliler için Malatya’dan kardeşlik köprüsü oluşturan kamu kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın organize ettiği yardım çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor.

Malatya Belediyesi yanında bulunan fuar çadırında toplanan 8 TIR GIDA, GİYECEK, BİR KAMYONET TIBBİ YARDIM VE BİR KAMYONET TEKERLEKLİ SANDALYENİN yer aldığı yardımlar, Kilis Öncü Pınar sınır kapısından götürülerek Suriyeli kardeşlerimize teslim edildi. Malatya halkımızın destekleriyle 10 sivil toplum kuruluşunun yardımları Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor.

“MALATYA HALKININ BU DRAMA SESSİZ KALMAMALARI GEREKMEKTEDİR”

Malatya Belediyesi yanında bulunan fuar çadırını ziyaret eden Malatya Kızılay Şube Başkanı Dr. Ali Yalçın; “Malatya’da sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek, gerçekten insanlık onurunun Suriye’de ayaklar altına alındığı bu şartlarda mazlum insanların yaralarına bir nebzede olsa merhem olabilmek için büyük bir organizasyon ilimizde gerçekleştirilmektedir. Bu yardım platformu sayesinde hem sivil toplum kuruluşları bir araya gelme erdemi göstererek çok büyük bir örneklik ortaya koymaktadırlar. Hem de az da olsa sürekli olan amellerin Allah katında daha makbul olduğu realitesiyle halihazırda Suriye’de yaşanan dram bitmediği için bu yardımların devam etmesi gerekmektedir” dedi.

Yalçın, yardımların tamamında bir birliktelik ve sürekliliğin olması gerektiğini belirterek; “Bütün Malatya halkının elinden gelen bütün gayreti sarf ederek bu drama sessiz kalmamaları gerekmektedir. Yapılacak her türlü yardımda bir süreklilik olması gerekmektedir. Halkımızın duyarlılığının bu konuda devam edeceğini, zaten bizde var olan vakıf geleneğinin, yardımlaşma duygusunun bizim bir karakteristik bir özelliğimiz olduğunun bilincindeyiz. Bütün bu yardım platformlarının bileşenleri göz önüne alındığında örneğin bizler Kızılay olarak dünyanın neresinde olursa olsun insan kaynaklı yada doğa kaynaklı istenmedik bir afet meydana geldiğinde hemen orada yadıma ulaştırmak için çaba saf etmekteyiz. Tüm sivil toplum kuruluşları da bu hassasiyettedirler. Burada yapılan her türlü yadımın muhakkak devam etmesi gerekmekte, yardımlaşma ruhumuzun azda olsa sürekli olan amelin hayırlı olduğu bilincinde olarak yardımlarımızı devam ettirmeliyiz. Şimdiye kadar bu yardımlarda katkısı olan tüm halkımıza tek tek herkese ve STK’lara teşekkür ediyoruz” dedi.

“SURİYE’DEKİ ÇOCUKLAR AÇLIKTAN ÖLMESİN, BİR KUMANYADA SEN İNFAK ET”

Meşale Yardım Komisyonu üyesi Mehmet Gürbüz; “Malatya’daki yaklaşık 10 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek Suriyeli kardeşlerimiz için bir yardım platformu oluşturduk. Bu ayın üçünde 8 tır gıda, giyecek, bir kamyonet tıbbi yardım ve bir kamyonet tekerlekli sandalyenin yer aldığı yardımlar, Kilis Öncü Pınar sınır kapısından götürülerek Suriyeli kardeşlerimize teslim edildi.

Suriye’ye gittiğimizde özellikle Suriye Gençlik Yardımlaşma Başkanı Osmanhan gıda, un, nakdi olarak çok acil yardımlara ihtiyacımız var. Battaniye, giyim ve ayakkabı noktasında şu anda yeteri kadar malzeme var. Ancak gıda,un, nakdi yardım noktasında çok eksiğimiz var. KAMPANYA BEDELİNİN 60 TL olduğu bir kampanyayı pazartesinden itibaren “Suriye’deki çocuklar açlıktan ölmesin, bir kumanyada sen infak et” şeklinde başlatacağız. Bundan sonraki süreçte Malatyalı hayır sahiplerinin bağışçı kardeşlerimizin bu kampanya üzerinde nakdi ve un noktasında üzerinde durmaları gerekmektedir. Şu ana kadar emeği geçen ve kampanyamıza iştirak eden , yardımları ile yalnız bırakmayan herkese gönülden teşekkür ederiz. Şunu unutmamak gerekmektedir. Komşusu açken tok yatan diyen Peygamber Efendimizin ümmeti olduğumuzu unutmayalım” dedi.