Ana Sayfa Kuruluşlar Suriyeli Ailelere Giyim Yardımı

Suriyeli Ailelere Giyim Yardımı

0
Suriyeli Ailelere Giyim Yardımı

Uzun bir gayretin neticesinde hazırlanan yardım malzemeleri Yardım Komisyonu’nca belirlenen Suriyeli ailelere verilmeye başlandı.

Suriyeli sığınmacılara verilmek üzere Derneğimize gönderilen giyim yardımları Kadın Komisyonu üyeleri Zehra Ulu, Medine Kaplan ve Sena Ayar tarafından düzenlenerek tasnif edildi. Koliler halinde giyim yardımlarının yaşa ve cinsiyete göre düzenlenmesi, kolilenmesi ve tasnifi yapıldı. Kullanılamayacak durumda olan giysiler ayıklandı. Yardım malzemeleri içinde genel olarak 0-14 yaş arası kız ve erkek çocuk giysi ve ayakkabıları, ergen kız ve erkek giysi ve ayakkabıları, az miktarda da olsa yetişkin, erkek-kadın elbiseleri mevcuttu.

Uzun bir gayretin neticesinde hazırlanan yardım malzemeleri Yardım Komisyonu’nca belirlenen Suriyeli ailelere verilmeye başlandı. Derneğimiz Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Kaplan’nın organizasyonu ile 26 Mart tarihinde Mahmut Hazdıkıy ile 2 kardeşi ve ailelerine giyim, battaniye ve yastık yardımları yapıldı. Yakın tarihte ülkemize sığınan 30 kişilik aile 2 evde kalıyorlar. Giysi ve gıda eksikleri bulunan ailenin, yapılan görüşmeler neticesinde, yatak ihtiyaçları Nizip Belediyesi, gıda ihtiyaçları ise Nizip Müftülüğünce karşılandı. Eksik kalan giyim ve battaniye yardımları ise NEDDER tarafından sağlanarak.