Suriyeli Ailelere Eğitim Desteği

0
116

Son dönemde mülteci yoğunluğu giderek artan Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı mültecilere dönük yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli mültecilerin sayısı her geçen gün giderek artıyor. Gaziantep merkezde yaşayan Suriyelilerin sayısı 50 binleri bulmuşken savaşın ilk günlerinden bu yana Suriyeli sığınmacıların yanında olan Bülbülzade Vakfı maddi manevi organizasyonlarla Suriyeli ailelere destek olmaya devam ediyor.

Suriye içlerindeki savaş mağduru halka hemen hemen her gün insani yardım malzemesi gönderen Bülbülzade Vakfı Gaziantep’te yaşayan Suriyeli ailelere ise insani yardımların yanında eğitim desteği de sunuyor. Daha önce muhalif komutanları, âlimleri, hukukçuları, doktorları, öğrencileri ve Suriyeli kadınları bir araya getirerek ülkemizin sivil toplum tecrübesini Suriyelilere aktarmaya çalışan Vakfımız maddi yardımlarla da Suriyelilere ensar olmaya çalışıyor.Günlük olarak Vakıf merkezimizden yardım yapılan ailelere eğitim ve psikolojik destek de veriliyor. Aileler periyodik olarak evlerinde ziyaret edilerek sıkıntıları birinci elden dinleniyor. Vakıf merkezimizde ise Suriyelilerin Türkçe öğrenmesi için Türkçe dersleri veriliyor. Hafta içi her gün düzenlenen kurslarla Suriyeli aileler yoğun ilgi gösteriyor.