Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Suriye Yetimleri İçin Fotoğraf Sergisi

Suriye Yetimleri İçin Fotoğraf Sergisi

0
Suriye Yetimleri İçin Fotoğraf Sergisi

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Hatay – Dörtyol’da ‘Suriye’nin ve Filistin’in Yetimleri’ konulu fotoğraf sergisi açtı.

Zalimler için yaşasın CEHENNEM

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Hatay – Dörtyol’da ‘Suriye’nin ve Filistin’in Yetimleri’ konulu fotoğraf sergisi açtı. 24 Kasım Cumartesi günü Atatürk Parkı önünde açılan sergiye Suriye Nur Derneği ve İHH da destek verdi.

Sergiyi ziyaret eden Namaz Gönüllüleri Platformu Kurucusu Ahmet Bulut konuşmasında şunları söyledi:

Yeryüzünde İslam yükselişe geçince Batı dünyası telaşa düştü. Arap Baharı ile ümmetin birleşme ümitleri daha da güçlenince bölgeyi parçalayıp yutulabilecek hazır lokmalar haline getirmek için planlar uygulamaya koyuyorlar. Bunun için İslam Ülkeleri arasında Şii-Sünni gibi mezhepsel çatışmaları da körüklemek istiyorlar.

Batı Dünyası bugün Suriye’de, yarın İran’da, daha sonra da Türkiye’de benzer tuzakları kuracaktır. Onların bir hesabı varsa elbette Allah’ın (c.c.) da bir hesabı vardır. Tüm dünyada İslam ilerlemeye devam etmektedir.

Onlar sinirleri alınmış, cihadsız bir İslam talep etmektedirler. Bizler de bütün sorumluluklarımızı kuşanıp mücadeleye devam etmek durumundayız. Zaferden mesul değiliz, seferden mesulüz.  

Körfez Derneği, Suriye’de olup bitenlerle ilgili aşağıdaki basın açıklamasını yaptı:

SURİYE VE FİLİSTİN YETİMLERİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

İsrail 1967 savaşında sınırlarını hayli genişletti ve Golan tepelerini de işgal etti. 1970’ten bugüne kadar 40 küsur yıldır Suriye’yi yöneten Esed ailesi bu işgali sona erdirmek ve kaybettikleri vatan toprağını geri almak için hiçbir şey yapmamıştır.

İsrail 2008 yılında “Dökme Kurşun” adıyla düzenlediği, hafızalarımızda hâlâ canlılığını koruyan kanlı Gazze saldırısında 1000 Filistinliyi şehid etti. Binlerce Filistinlinin de yaralandığı o saldırılarda, Gazze şeridi baştanbaşa yıkıldı. Suriye’de herhangi bir iç karışıklığın olmadığı o tarihte iktidarda bulunan Beşşar Esed Filistin için, Gazze için kılını dahi kıpırdatmamıştır.

HAMAS, liderleri ve mücahidleri ile, yürüttüğü net ve aydınlık mücadelesi ile asla ve kat’a Amerikancı değildir.Dünya Müslüman Alimler Birliği, Yusuf el Karadavi ve Suriye’de direnişi destekleyen alimler asla ve kat’a  Amerikancı değildir.

Türkiye’de ve tüm dünyada Suriye’nin kahraman evlatları için dua eden, destek veren, yardım eden hiçbir müslüman asla ve kat’a Amerikancı değildir.

Kahraman Suriye halkı yıllardır Esed ve Baas’ın korkunç işkence rejimi altında yaşamaya mahkum edilmiş, hiçbir Müslüman devlet’in ciddi bir yardımını görmemiştir.

Kahraman Suriye halkı sivil ve silahsız başlattıkları eylemleri gözü dönmüş Beşşar’ın ve şebbiha milislerinin ölüm kusması nedeniyle silahlı direnişe dönüştürmek mecburiyetinde bırakılmıştır.

Tüm müslümanları Suriye için en az Filistin kadar duyarlılığa ve her türlü imkanı seferber ederek bu haklı mücadeleyi desteklemeye çağırıyoruz.

Üstad Said Nursi Hazretleri’nin sözleriyle devam edersek: “Ümidim kavîdir ki çok masumların kalblerinden hararet-i hüzünle tebahhur eden “ay,” “vay” ve “ah”lar, rahmetli bir bulut teşkil edecektir. Ve âlem-i İslâmda yeni yeni İslâm devletlerinin teşekkülleriyle, o rahmetli bulut teşekküle başlamıştır.”  (Divân-ı Harb-i Örfî, s. 52)

Suriye ve Filistin’de bomba sesleri arasında sesleri kaybolan yetimler adına,  masum ve mazlum tüm müslümanlar adına Üstad’ın veciz sözlerini tüm kalbimizle tekrarlıyoruz:  “ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM” 

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği