Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriye Yazarlar ve Edebiyatçılar Cemiyeti’ne Ziyaret

Suriye Yazarlar ve Edebiyatçılar Cemiyeti’ne Ziyaret

0
Suriye Yazarlar ve Edebiyatçılar Cemiyeti’ne Ziyaret

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Suriye Yazarlar ve Edebiyatçılar Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu ve Minberşam Derneği Başkanı Cemal Mustafa’dan oluşan heyet Suriye Yazarlar ve Edebiyatçılar Cemiyeti’ni ziyaret etti.

6 Aralık Salı günü gerçekleştirilen ziyarette Cemiyet Başkanı ve İşrak Gazetesi editörü Suphi Daouski tarafından karşılanan heyete cemiyetin faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Ziyarette Suriye’nin özgürlük mücadelesinde kalemin ve medyanın gücü üzerine konuşuldu. İşrak Gazetesi’nden de söz edilen ziyarette, Suriye Medyasında kısa sürede çok derin bir iz bırakıldığı belirtildi. İşrak Gazetesinin Arabıyla, Türkmeniyle, Kürdüyle, Sünnisiyle,  Alevisiyle, Hıristiyanı ile tüm kesimleri kuşatan bir gazete olduğuna değinildi. Gazetenin iki dilde yayın yapan ve Yeni Türkiye’nin tecrübe ve birikimini aktaran tek gazete olduğu da belirtilerek, her kesimden yazarın kendisine köşe buluyor olmanın fikri zenginliği de vurgulandı.