Suriye Yazarlar Birliği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
175

Suriye Yazarlar Birliği Başkanı Subhi Dusuki ve icra kurulu üyelerinden oluşan heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Suriye Yazarlar Birliği Başkanı Subhi Dusuki, Başkan Yardımcısı Aladdin Hüsso ve icra kurulu üyeleri Ali Şerif, Bessam Vardi, Ahmet Mazhar Sadu, Hasan Naif ve İlham Haki’den oluşan heyet 3 Temmuz Salı günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyetle Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Yazarlar Birliği ile yapılacak ortak faaliyetler ele alındı.

Görüşmede konuşan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, geçmişte Türkiye’deki Suriyelilerle çatışma ortamları oluşturulmak istendiğini belirterek; “Ama sizin yazılarınızla, konuşmalarınızla, toplum içindeki gayretlerinizle bu çatışma kardeşliğe evrildi. Suriyelilerle Türk vatandaşları arasındaki en nitelikli ilişki de sizlerin sayesinde Gaziantep’te yaşanıyor. Şimdi çabamız bu ilişkiyi, bu irtibatı iki toplumun aydınları olarak, kültür insanları olarak iki toplum arasında daha da derinleştirmek ve iki toplum arasında müzakere ortamları oluşturmaktır” dedi.

Suriye Yazarlar Birliği Başkanı Subhi Dusuki de; “Bizim ilk hedeflerimizden birisi Türkiye ve Suriye halklarını yakınlaştırarak ortak paydada buluşturmaktır. Bu amaçla 10 tane ofisimiz çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedef Suriye ve Türk toplumunu birleştirici bir hedeftir. Bu doğrultuda ofislerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Urfa’da bir etkinlik yaptık ve çok güzel dönütler aldık. Biz yazarlar olarak Türkiye ve Suriye halklarının yakınlaşmasını önemsiyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Daha sonra icra kurulu üyeleri Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili görüşlerini açıkladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz