Suriye Yardım Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
205

İngiltere’de faaliyet gösteren Suriye Yardım Derneği’nden 20 gönüllü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İngiltere’de faaliyet gösteren Suriye Yardım Derneği üyesi 20 kişiden oluşan heyet 8 Ağustos Salı günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Selim Ustumani başkanlığında yapılan ziyarette önce Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezen heyet üyeleri daha sonra onurlarına verilen akşam yemeğine katıldı.

Ziyarette bir konuşma yapan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir şunları dile getirdi: “Bizler yeryüzüne dağılmış İbrahim’in kuşlarıyız. Allah’ın ismiyle, çağrısıyla bir araya geldik. Doğudan, batıdan, sürgün edilenler, mazlumlar, muhacirler, garipler bu birlikteliğimiz, bu kardeşliğimiz yeni dünyanın beklenen adalet düzenine vesile olacak. Misafirimiz olmakla bizi şereflendirdiniz. Hayırla geldiniz, hayırla dönmeyi yüce Allah nasip eylesin.

İslam dünyasının birçok acısı var. Suriye bu acıların üstüne büyük bir acı ekledi. Tarihi süreci biliriz ki insanı acılar olgunlaştırır. Demirin ateşte piştiği gibi acılar da insanı pişirir. Bu sorunlar bizim Allah’la daha güçlü bağlar kurmamızı sağlıyor. Sizlerin Londra’da, Manchester’de hayatınızı idame ettirirken hayata karşı koyduğunuz tavırlar şahsiyetinizi ve kişiliğinizi şekillendirir. Bizler de burada Suriyeli, Iraklı, Afrikalı kardeşlerimizle bir araya gelerek yeni dünyanın kuruluşuna şahitlik ediyoruz. Bizim başımıza gelen felaketlerin temel nedeni aklımızı kullanmayışımızdır. Bir kısım ibadetlere sıkıştırılmış din anlayışı bu dünyanın sorunlarını çözmez. Dilimiz, rengimiz, milliyetimiz farklı olan insanlar olsak da bir Allah’a ibadet eden kullar olarak kardeşiz. Kardeşliğimiz için birlikteliğimiz için daha fazla çaba sarf etmeliyiz.”

Selim Ustumani ise; “Buraya bir farkındalığı yarmak için geldik. Bilinen ve bilinmeyen bütün Müslümanları harekete geçirmek ve duyarlı hale getirmek için geldik. Gerçekten Türkiye’nin geçmişten beri devam eden ve yaptığı iyi işleri biliyoruz. İnşallah da görmeye devam edeceğiz” dedi.

Ziyaret yapılan duanın, ardından da Bülbülzade Vakfı önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.