Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriye Yardım Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Suriye Yardım Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Suriye Yardım Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Suriye Yardım Derneği Başkanı Rula Henidi ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Suriye Yardım Derneği Başkanı Rula Henidi, Yardım Müdürü Waleed Al Sadi ve Eğitim Müdürü İbrahim Ahmad’dan oluşan heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

28 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir tarafından heyete vakfın çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi.

Görüşmede Suriye Yardım Derneği hakkında bilgi veren dernek başkanı Rula Henidi; Gaziantep Merkezli olarak çalıştıklarını belirterek, Hatay’da da faaliyet yürüttüklerini söyledi. Sağlık, eğitim, ziraat ve barınma alanlarında faaliyetleri olduğunu vurgulayan Henidi, 60 okulda Suriyeli çocuklara eğitim verdiklerini de sözlerine ekledi.

Aldemir ise İyilikder’in Suriye’deki eğitim faaliyetlerinden bahsederek; “Cerablus’taki okullar onarılıyor. Yakında eğitime başlanacak. Yabancı kuruluşlar zeki çocukları seçerek batıya götürüyorlar. Bundan dolayı bölgeye girişleri yasaklandı. Türkiye bu süreçte dünyanın her yerinden gelen STK’lara yardımcı oldu. Ama bunların bir kısmı PKK-PYD ile, DEAŞ ile FETÖ ile iş birliği yaptı. Irak’ta, Lübnan’da, Ürdün’de çalışan STK’lar Türkiye’deki kadar rahat hareket edemiyorlar. Suriye’deki eğitimli insanların, zeki insanların Suriye’de kalmasını istiyoruz. Suriyelilerin mağduriyetlerini gidermeye çalışan iyi niyetli STK’larla her zaman çalışmaya açığız. Suriyeliler için çaba sarf eden her insan bizim kardeşimizdir.” dedi.

Görüşmenin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi gezildi.