Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriye Kamu Personeli Birliği Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Suriye Kamu Personeli Birliği Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

0
Suriye Kamu Personeli Birliği Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Suriye Ulusal Kamu Personeli Birliği Başkanı M. Housam Hafez ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfını ziyaret etti.

Suriye Ulusal Kamu Personeli Birliği Başkanı M. Housam Hafez, yönetim kurulu üyeleri Ali Nasen, Halid Şehabeddin, Mehdi Cuneyt, İbrahim El Hasan’dan oluşan heyet Bülbülzade vakfını ziyaret etti. 22 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ile görüşen heyete çalışmalarımız hakkında bilgi verildi.

Görüşmede konuşan Suriye Ulusal Kamu Personeli Birliği Başkanı M. Housam Hafez direnişe destek olarak kurtarılmış bölgelerde hizmetlerini sürdürdüklerini belirterek; “Bir sivil toplum kuruluşu olarak 9 komisyondan müteşekkiliz. Hakimler, yerel yönetimler, akademisyenler, doktorlar, avukatlar gibi meslek kuruluşlarını temsilen üst kuruluş olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Merkezimiz Gaziantep’tedir. Amacımız geçici hükümetin ulaşamadığı noktalara ulaşarak hizmetlerimizi sürdürmektir. Suriye Ulusal Kamu Personeli Birliği, Suriye Sulusal Koalisyonu Geçici Hükümetinden 1,5 yıl önce kuruldu. İnsanlarımızı bilinçlendirmek için eğitim programları ve konferanslar vermeyi planlıyoruz. İçme suyu, tarım ve sosyal hayatla ilgili projelerimiz var. Bu konuda sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz”  dedi.

Turgay Aldemir de görüşmede yaptığı konuşmada dünyanın hızla değiştiğini ve toplumu geleceğe hazırlamak gerektiğini vurgulayarak; “Toplumu geleceğe hazırlamadan başarılı olmak imkânsızdır. Suriye’de bilinç oluşturmak için yapacağınız sempozyum, çalıştay, panel ve konferanslara her türlü katkıyı veririz. Özellikle yeni bir zihniyet ve müktesebat oluşturmazsak dün olduğu gibi bugün de çaresiz kalırız. İslam dünyasında şuanda bu tür olayların olmasının temel nedeni ölü din anlayışıdır. Bakış açımızı büyütüp ölçeğimizi genişletmemiz lazım. Yoksa kardeş kavgaları ve mezhep savaşlarıyla bölgemiz cehenneme döner. Biz bir dönem bu topraklardan dünyaya adalet ve merhamet dağıtıyorduk. Ancak zamanın gerisine düşünce elimde gördüğünüz kalemi bile dışarıdan alır olduk. Özellikle Suriye içersinde yapacağınız projelere teknik olarak desteğe hazırız. Bu konuda her türlü işbirliğine açığız. Biz bulunduğumuz her ortamda, her fırsatta Suriye meselesini konuşmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki bu mesele bizi Allah’a daha çok yaklaştıracak” dedi.

Ziyaret Aldemir’in heyet üyelerine Arapça yayınlanan kitapları Bilgi ve Bilinç ile Zamanın Ruhu’nu hediye etmesiyle son buldu.