Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriye İşadamları Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Suriye İşadamları Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Suriye İşadamları Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Suriye İşadamları Derneği (SİAD) Başkanı Khalid Bablli, Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

7 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Khalid Bablli, Türkiyeli ve Suriyeli İşadamları arasındaki işbirliğini geliştirerek hem Suriye’nin hem de Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Sadece Gaziantep’te 800 civarında Suriyeli işadamının bulunduğunu belirten Khalid Bablli, bu işadamlarının Türkiye’deki ekonomik varlıklarının yaklaşık 10 milyar doları bulduğunu dile getirdi.

“Türkiye bize çok iyi Ensarlık yaptı, biz de onlara karşı çok iyi muhacir olmalıyız” diyen Khalid Bablli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz bozdurun çağrısından sonra kendilerine üye 50 işadamının dolarlarını bozdurarak Türk parasına geçirdiklerini, her türlü ekonomik müdahaleye karşı da Türkiye’nin yanında olduklarının altını çizdi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise Türkiyeli ve Suriyeli işadamlarını bir araya getirmek istediklerini belirterek; “Sizin derdiniz bizim derdimiz. Savaş sadece askeri olarak cephede verilmez. Şuan en büyük savaş ekonomik, kültürel ve siyasi olarak veriliyor. Ancak ensar ve muhacir bir araya geldiğinde Medine de bir sistem kuruldu. Biz de burada bu anlayışla bir araya gelmeliyiz. Biz burada Gaziantep’te her zaman Suriyeli kardeşlerimizin hizmetindeyiz.” dedi.

.