Suriye Halkının Direnişini Destekliyoruz

0
183

Suriye halkının onurlu mücadelesine destek vermek, şehitlerine gıyabi cenaze namazı kılmak ve dua için yarın (15 Nisan Cuma) Beyazıt Meydanı’ndayız.

MAZLUM SURİYE HALKININ  DİRENİŞİNİ DESTEKLİYORUZ !

Suriye halkı diktatörlüğe karşı haftalardır direniyor. Uluslararası basın-yayın kuruluşlarının çalışmalarının engellendiği, medya mensuplarının ülke dışına çıkartıldığı, büyük bir karartma operasyonunun uygulandığı Suriye’nin muhtelif şehirlerinden her gün yeni katliam haberleri geliyor.

Silahsız, barışçıl eylemlere karşı rejim güçlerince gerçekleştirilen vahşice saldırılarda her defasında onlarca insan hayatını kaybediyor; hiçbir hukuk prosedürü işletilmeksizin yürütülen kitlesel tutuklama kampanyalarıyla toplum susturulmaya, sindirilmeye çalışılıyor.

Rejimin tüm baskılarına, tehditkâr söylemlerine, işkence ve hapisle korkutmalarına, hunharca cinayetlerine rağmen Suriyeli kardeşlerimiz de “Zulme ve diktatörlüğe hayır!” şiarını haykırmaya devam ediyorlar.

Anadolu Platformu, AKDAV, Özgür-Der, İHH, Mazlumder, Medeniyet Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Araştırma Kültür Vakfı, Akabe Vakfı, Hikmet Vakfı, Fatih Akıncıları Derneği olarak Suriye halkının onurlu mücadelesine destek vermek, şehitlerine gıyabi cenaze namazı kılmak ve dua için yarın (15 Nisan Cuma) Beyazıt Meydanı’ndayız. Duyarlı herkesi Suriye halkıyla dayanışma eylemine bekliyoruz.

 

 

 

Tarih: 15 Nisan 2011 Cuma

Saat:  Cuma Namazı Sonrası

Yer:  Beyazıt  Camii Meydanı