Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriye Gençlik Platformu İlk Toplantısını Yaptı

Suriye Gençlik Platformu İlk Toplantısını Yaptı

0
Suriye Gençlik Platformu İlk Toplantısını Yaptı

Suriyeli ve Türkiyeli genç sivil toplum kuruluşu temsilcileri ilk toplantısını 06 Nisan Cuma günü Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yaptı.

Gaziantep’te gönüllü olarak faaliyet gösteren Suriyeli ve Türkiyeli Genç STK sorumluları 06 Nisan Cuma günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi’nde bir araya geldi.

Suriye Gençlik Platformu’nun kurulmasına ilişkin gündemle bir araya gelen gençler ileriye yönelik ortak proje ve ortak hareket etmenin önemini konuşarak ilk istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Mozaik Kadın ve Aile Derneği’nden Fadime Eminoğlu ve Elif Aksu, Fecr Radyo Müdürü Alâeddin Hüsso ve Anadolu Öğrenci Birliği adına Yunus Keklikçi gençlerle bir araya gelerek hasbihal ettiler.

Suriye’de yüz yılımızın soykırımı yaşanıyor

Hasbihalde konuşan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir; “Suriye’nin geleceğini siz gençler oluşturuyorsunuz. Suriye’de yüz yılımızın en büyük soykırımlarından biri yaşanıyor. Bu gidişatın kaderini değiştirmesi gereken kişiler sizlersiniz. Sizler bizim ülkemizde misafir değilsiniz burası sizin de vatanınızdır. Allah günleri aramızda dolaştırıyor. Nasıl ki biz birinci cihan harbinde çocuklarımızı, nenelerimizi, kadınlarımızı götürüp Suriye’ye emanet ettiysek bugün de sizler bize emanet edildiniz. Suriye’de sizin yaşça büyükleriniz, akrabalarınız çatışma halinde olsa dahi sizin buradaki gençler olarak en büyük mesuliyetiniz birlikteliğinizi kuvvetlendirmek ve kaderinizi ortak olarak yazmaktır” dedi.

Suriye Gençlik Platformu toplantısı çeşitli ikramların ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.