Ana Sayfa Kategoriler Haberler Suriye Çalıştayı Gaziantep’te Yapıldı

Suriye Çalıştayı Gaziantep’te Yapıldı

0
Suriye Çalıştayı Gaziantep’te Yapıldı

Anadolu Platformu, Suriyeli misafirlerin yoğun olarak yaşadığı il ve ilçelerden temsilcilerin katılımıyla Suriye Çalıştayı düzenledi.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu, Suriyeli misafirlerin yoğun olarak yaşadığı il ve ilçelerden üye kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Suriye Çalıştayı düzenledi.

19 Kasım Pazar günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde düzenlenen Çalıştaya, Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Adana, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Malatya, Mardin, Kilis, Şanlıurfa, Osmaniye, Hassa, Reyhanlı, Payas, İslâhiye ve Nizip’ten üye kuruluş temsilcileri katıldı.

Çalıştayda, Suriye çalışmaları ile ilgili bir bilgilendirme sunumu yapıldı. Ardından il ve ilçelerin faaliyetleri, Suriye çalışmalarının koordinasyon ve planlanması, hâlihazırda devam eden çalışmalar, Suriyelilerin örgütlenme becerileri ve Suriye’nin geleceği, koordinasyonun sağlanmasında engeller ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantıda koordinasyonun sağlanması için üye kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla bir komisyon kurulması da kararlaştırıldı.