Suriye Bağımsız Kürt Topluluğu’ndan Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
207

Suriye Bağımsız Kürt Topluluğu Derneği Başkanı Abdulaziz Tammo ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Suriye Bağımsız Kürt Topluluğu Derneği Başkanı Abdulaziz Tammo,  Başkan Yardımcısı Radif Mustafa ve beraberindeki heyet 21 Şubat Salı günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek, vakfın başkanı Turgay Aldemir ile görüştü. Yapılan görüşmede Suriyeli misafirlere yönelik çalışmalar ele alındı.

Görüşmede Abdulaziz Tammo, derneğin 2016 yılında Şanlıurfa merkezli olarak kurulduğunu belirterek, dernek olarak Suriye muhalefeti çatısı altında Suriye’nin parçalanmasına karşı mücadele ettiklerini ve Suriye Kürt toplumunun haklarını savunduklarını söyledi. Bülbülzade Vakfı ile ortak projeler geliştirmek ve yürütmek istediklerini belirten Temmo, özellikle bölge halklarına yönelik bilinçlendirme faaliyetleri yürütmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de bölge halkları olarak birbirimizi olduğumuz gibi kabul etmek gerektiğini belirterek, vakıf olarak her türlü yardıma hazır olduklarını dile getirdi. Aldemir, Fecir Radyo ve İşrak Gazetesi’nde Kürt halkının temsilcilerini de görmek istediklerini sözlerine ekledi.

Turgay Aldemir ayrıca, Abdulaziz Tammo ve  Radif Mustafa’yı 3-4 Martta Gaziantep’te yapılacak olan ve Türk, Kürt ve Arap halkının temsilcilerinin katılacağı Küresel Barış Vizyonu Çalıştayı’na davet etti.

Görüşmenin sonunda heyete Kürtçe ve Arapçaya çevrilen eserlerden hediye edildi.

.