Şûra Der Yaz Okulu Sona Erdi

0
205

Yüze yakın ilk ve ortaokul öğrencisinin katılım gösterdiği Elbistan Şûra Der Yaz Okulu 4 Ağustos’ta tamamlandı.

Elbistan’da etkin bir konuma sahip olan ve projeleri ile göz kamaştıran Şûra Der, “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla başlattığı “Yaz Okulu Etkinlikleri” programı ile onlarca öğrenciye hayat dolu çalışmalar sundu.

Elbistan İstiklal İlköğretim Okulunda yapılan Yaz Okulu etkinliklerinde öğrencilere; Kur’an-ı Kerim, Adabı- Muaşeret, Peygamberlerimiz, İbadetlerimiz, Satranç ve Ebru Sanatı gibi sosyal gelişim ve öğrenim bilgileri aktarıldı.

Yaz Okulu çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Elbistan Şûra Der Yaz Okulu Koordinatörü Fazilet Sevinç şunları dile getirdi:

“Eğlenerek Öğreniyoruz sloganıyla 3 Temmuz-4 Ağustos 2017 tarihleri arasında Elbistan İlköğretim Okulunda icra ettiğimiz Yaz Okulumuzda ilk ve orta öğretim okulu öğrencilerimiz eğitim gördü. Öğrencilere, hafta içi 5 gün Kur’an-ı Kerim, Adabı Muaşeret, Peygamberlerimiz, İbadetlerimiz, Satranç ve Ebru Sanatı gibi dersler verildi.

Çocuklarımızın değerlerimizle buluşarak yaz aylarını daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla Yaz Okullarını ihtiyaç olarak görüyoruz. Bu faaliyetlerimizi geleneksel hale getirdik. Gezi, sportif faaliyet, Kur’an-a geçen öğrencilerimize kına ve taç giyme merasimleri ile motivasyonlarını artırmaya gayret ettik.

Yaz Okulumuzda görev alan hocalarımıza, okul müdürü ve idarecilerimize, Gençlik Merkezi ile Halk Eğitimi Müdürlüğüne şahsım ve Şûra Der adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Elbistan Şura Der’in Yaz Okulu programı 3 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında beş hafta olarak yapıldı. Programa yüze yakın ilk ve ortaokul öğrencisi ile 18 eğitimci katıldı. Program 4 Ağustos tarihinde sona erdi.