Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Sümer İlkokulu Öğrencilerinden Soma’ya Yardım

Sümer İlkokulu Öğrencilerinden Soma’ya Yardım

0
Sümer İlkokulu Öğrencilerinden Soma’ya Yardım

Türkiye’yi yasa boğan Soma faciasına ilkokul öğrencilerinden örnek duyarlılık.

 

Malatya Merkez Sümer İlkokulu öğretmen ve öğrencileri Soma faciasına sessiz kalmayarak okul bünyesinde bir kermes düzenledi.

Kermes ile ilgili bilgi veren okul müdürü Cemal Ekim, vefat eden maden işçilerinin ailelerine bir nebze katkı verebilmek için düzenledikleri kermeste elde edilecek geliri göndereceklerini ifade ederek; “okulumuzun bu davranışının Malatya genelinde duyarlı her kurum ve kuruluşun bir günlüğüne de olsa kermes düzenleyerek gelirini afetzedelere gönderebileceklerine önayak olduğunu düşünüyorum. Belki göndereceğimiz yardım miktarı az olacak, ancak bu davranışımızla bir çığır açtığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra kermesten elde edilen 500 Lirayı İYİLİKDER Malatya şube temsilcisi Mehmet Yel’e teslim etti. İYİLİKDER Malatya temsilcisi Yel, teslim aldığı yardım parasını Somalı şehit ailelerine teslim edilmek üzere İYİLİKDER genel merkezinin hesabına yatırdı.

Yardım için kermes düzenleyen Sümer İlkokulu öğretmen ve öğrencilerine, ayrıca kermes malzemelerini hazırlayan, satın alan velilere ve mahalle sakinlerine teşekkür eden İYİLİKDER Malatya şube temsilcisi Mehmet Yel, “Malatya’da toplumun tüm katmanlarının bu konuda duyarlı olduğunu, hele ki Soma konusunda özellikle hassas olduklarının farkındayız. Bu manada tüm halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.