Sultangazi'den Resimlerle Suriye Gerçeği

0
142

İnsanca Bir Yaşam Umuduyla, Sokağa Dökülen Mazlum ve Kardeş Suriye Halkı Desteğinizi ve Dualarınızı Bekliyor!

Özgürlük ve Adalet Ayaklanması’nın 2. yılı biterken Suriye Halkına destek amaçlı Resim Sergisi, Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Sultangazi Sultançiftliği Merkez Cami Meydanında 30-31 Mart tarihleri arasında sergilendi.

“Yarım asırdır Baas zulmü altında inim inim inleyen Suriye halkı, 2011 Martı’ndan bu yana topyekun bir katliam politikasıyla yüz yüzedir. 100 binden fazla Suriyeli kardeşimiz Esed rejiminin mermileri ve bombalarıyla can verdi. Milyonlarca insan mülteci ve 250 binden fazla kayıp ve tutuklu var. Zulme karşı ayağa kalkan insanlara karşı iki yıldır akıl almaz zulümler icra eden Esed diktatörlüğü işlediği insanlık suçlarına her gün bir yenisini eklemektedir. Scut füzeleriyle vurulan şehirlerle birlikte, koca bir tarih ve medeniyet yok edilmektedir.

Özgürlük ve Adalet Ayaklanması’nın 2. yılı biterken, kardeşlerini hiçbir zaman yalnız bırakmama adına ses veren Fıtrat Derneği yaşanan bu vahşeti resimlerle Sultangazililerin bilgisine sundu.

Resim sergisi yanında Suriye yararına yemek kermesi yapıldı. Elde edilen yardımlar Anadolu Platformu aracılığı ile Suriyeli mazlumlara gönderildi.