STK’lardan Gümrük ve Ticaret Bakanı’na Ziyaret

0
237

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı, İyilik Derneği, ANESİAD ve Anadolu Öğrenci Birliği’nden oluşan bir heyet, görevine yeni atanan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’yi makamında ziyaret eti.

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı kurucuları ile mütevelli heyetinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet görevine yeni atanan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’yi Ankara’da makamında ziyaret etti. Tüfekçi’yi ziyaret heyetinde İyilik Derneği, ANESİAD ve Anadolu Öğrenci Birliği başkanları ile yöneticileri de vardı.

Ziyaret heyetinin konuyla ilgili izlenimleri:

Soğuk bir Ankara sabahında bizi sıcak bir ortamda misafir edip ağırlayan bakanımız Bülent Tüfekçi’nin verdiği bilgiler ışığında görevine hızlı başladığını müşahade ettik.

Hayırlı olması duası ile başlanılan sohbette, ANESİAD başkanımız Ali Kılavuz ve iş adamı Mahmut Dönmez beylerin ticaretin hızlı ve daha verimli olabilmesi adına, yaşanılan pratikler üzerinden tavsiye ve talepleri dile getirildi.

İyilik Derneği başkanımız İbrahim Bahar Bey’in ayni yardımların yurt içinden yurt dışına ve yurt dışından yurtiçine daha hızlı transferi adına hızlıca atılabilecek adımlar ve talepler konusu gündeme getirildi.

Ülkemize hicret ederek gelmiş kardeş Suriye halkının sıkıntılarına merhem olma adına ortak bir şekilde yapılabilecekler ve bakanlığın bu konudaki hassasiyeti dillendirildi. Özellikle metropol şehir İstanbul’da sivil toplum faaliyetleri gösteren, toplumun her kesiminde duyarlı, bilinçli ve dindar bir neslin yetişmesi için bir ocak görevi gören AKDAV ve Anadolu Öğrenci Birliği’nin faaliyetleri ile alakalı bilgiler vakıf başkanımız Ahmet Çamurluoğlu tarafından paylaşıldı.

Bakanımızın da yabancısı olmadığı, bu çalışmaların daha da güçlenmesi adına neler yapılabileceği konusu sıcak sohbet ortamında istişare edildi. Bakanımıza İstanbul’a yapacağı ziyaretlerinde zaman ayırarak, kurumumuzu ziyaret etmelerini, bunun bizi onurlandıracağını ve yaptığımız çalışmaları bizzat yerinde görmelerini istedik.

Ziyaretimizi, Bakanımızın çalışmalarında başarılı olması dileği ve Allah’ın kendisine hizmetlerinde yardımcı olması duası ile toplu fotoğraf çekerek sonlandırdık.           

Ankara’da hayırlı olsun ziyaretlerimize, halkımızın desteğini alan değerli vekillerimiz ile devam ettik.

Sivil toplum çalışmalarına her daim destek veren Malatya milletvekillerimiz Mustafa Şahin Bey’i, Öznur Çalık Hanımefendi’yi, Nurettin Yaşar Bey’i,  Elazığ milletvekili Metin Bulut Bey’i, İstanbul milletvekilleri Halis Dalkılıç Bey’i makamlarında ziyaret ettik.

Çalışmalarında hayır ve bereket dileklerinde bulunduğumuz vekillerimize sosyal sorumluluk çerçevesinde de Türkiye’nin mevcut gidişatına dik duruşları ile katkıda bulunmalarının, sivil toplumun gelişmesi adına toplumun içinde durarak katkı sunmalarının hayırlı olacağı temennisinde bulunduk.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerimiz akşam saatlerinde sona erdi.