STK'lar Körfez'de Buluştu

0
STK'lar Körfez'de Buluştu

Merkezi Payas’ta bulunan Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin 15 Ocak 2012 Pazar günü Dörtyol Temsilciliği’nde verdiği yemekte 12 STK bir araya geldi.

Katılan STK’lar: AGD, Diyanet-Sen, Dörtyol Engelliler Spor Kulübü Derneği, Eğitim-Bir-Sen, Ensar Derneği, Gönül-Der, İhh İnsani Yardım Vakfı, Muhabbet Derneği, Radyo Gül, Reyhani Derneği, Dörtyol Risale-i Nur Talebeleri, ve Yeni Mesaj Gazetesi

Program Kur’an tilaveti ve dua ile başladı. Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Kültür Komisyonu Üyesi Mustafa Tarhanacı kısa bir açılış konuşması yaptı. “Al-i İmran 103. ve Hucurat suresi 9-10. ayetlerine atıfta bulundu. Bu buluşmayı Dörtyol’daki STK’lar arasında kardeşliğin ve dayanışmanın artması ümidi ile düzenlediklerini belirtti ve toplantıdan ayrılırken herkesin kucaklaşarak ayrılmasını rica etti.

STK’lar Dörtyol’a yerleşen Van’lı depremzede ailelere maddi yardımın arttırılması yanında öğretmen ve imamların da içinde bulunacağı bir ziyaret ekibi kurulmasını hedeflerine aldılar. Depremzedelerin afet merkezlerine yönlendirilmesi, ihtiyaç duydukları alanda rehberlik yapılması konusunda niyetler konuşuldu.   

Dörtyol Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nida Memili, engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye temini için düzenledikleri plastik toplama kampanyası hakkında bilgilendirmede bulundu ve tüm STK’lardan engellilerle ilgili hassasiyetin arttırılması talebinde bulundu.

Dörtyol’da iyiliğin yayılması adına işbirliği yapılması yönünde samimi mesajların verildiği toplantı STK üyelerinin tekrar görüşme temennileri ile sona erdi.