Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Spark Yönetimi Bülbüzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Spark Yönetimi Bülbüzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

0
Spark Yönetimi Bülbüzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Hollanda menşeli Spark Yardım Kuruluşu müdürü Subhe Mustafa ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Hollanda menşeli Spark Yardım Kuruluşu müdürü Subhe Mustafa ve beraberindeki heyet 23 Mart Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Subhe Mustafa ile eğitim ve yardım çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Turgay Aldemir, yapılan görüşmede; bir milletin başka bir millete üstünlüğünün olmadığını, üstünlüğün yapılan hayırlı işlerde olduğunu vurguladı.

Suriye meselesinde en büyük sorunun eğitimsizlik olduğunun altını çizen Aldemir; “Savaş biter ancak yaşı geçmiş insanları eğitemezsiniz. Suriye’nin geleceğinde bedel ödeyenlerin söz sahibi olması gerekir. Gençleri eğitemezsek, mühendisler, doktorlar, teknisyenler olmazsa Suriye’yi kim inşa edecek? Bizim amacımız birlikte çaba sarf etmek.

Suriyelilerle birlikte çaba sarf edersek çözüme de ortak oluruz. Bunun için Suriyeli kardeşlerimizi sivil toplum noktasında bir noktaya getirmeliyiz. Suriye’de devlet diktatör olduğu için sivil düşünce maalesef gelişmemiş. Biz, Suriyelileri sorun olarak görmüyoruz. Aksine bölge için bir fırsat olarak görüyoruz. Bölgedeki kaos yanlış din algısından kaynaklanıyor. Bu ateş hem doğuyu hem de batıyı yakıyor” dedi.

Spark Yardım Kuruluşu Müdürü Subhe Mustafa ise bölgede birlikte çalışabileceklerini belirterek öğrenciler yararına 13 bin kitap bağışlayacaklarını sözlerine ekledi.

Görüşmenin ardından Subhe Mustafa ve beraberindeki heyete 9 kitaptan oluşan Evde Karakter Eğitimi setinin Arapça baskısı ile Turgay Aldemir’in “Bilgi ve Bilinç”, Ramazan Kaya’nın “Kimlik İnşası”, Aliya İzzetbegoviç’in “Doğu Batı Arasında İslam”, İhsan Süreyya Sırma’nın “İşte Önderimiz Hz. Muhammet” ve “Müslüman Filozoflar” isimli kitaplar hediye edildi.