Sözlü Tarih Çekimlerine Suriye’nin Önde Gelen Aktivistleri Konuk Oluyor

0
163

Ortadoğu Medya İletim Merkezi tarafından biyografik belgesel olarak çekimlerine devam edilen Sözlü Tarih’in yeni dönem çekimlerine Suriye muhalefetinin önde gelen kanaat önderleri konuk oluyor.

Suriye’nin önde gelen akademisyen, yazar, şair, fikir adamı, siyasetçi, kanaat önderinin hayatlarının konu alındığı Sözlü Tarih biyografik belgeseli 300 sorudan oluşuyor ve 25 bölüm olacak şekilde çekiliyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni sezon çekimlerine yeniden başlanan Sözlü Tarih’e; SMDK Cenevre Temsilcisi Tarık El Kürdi, Suriye muhalefetinden eski Milletvekili Mahmud El Wehab, yazar İbdisam Sekuş, İş adamı Adnan Hacali, ve yazar Ahmed Mashar Sadu konuk oldu.

Sözlü Tarih Projesi kapsamında 25 önde gelen Suriyeli aktivistin hayatının bütününe yönelik 300 soruluk biyografik bir belgesel hazırlıyor. Sorular kişinin ilk çocuk anısından ilk oturduğu eve, mahalle oyunlarından yaz ve kış mutfak hazırlıklarına, evlilik ve sosyal yaşama kadar birçok dönemi kapsıyor. Hazırlanan bu biyografik belgeseller kütüphaneler, arşivler, akademik çalışmalar, anket veya istatistik çalışmaları gibi birçok alanda görsel araştırma kaynakları olarak kullanılmak üzere Arapça, İngilizce, Türkçe olarak hazırlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.