Sosyal Medya Kampı

0
Sosyal Medya Kampı

Kampın konusu Sosyal Medya ve Kullanımı idi. Otuz yedi öğrencinin katıldığı kampta yirmi konu işlendi. İşlenen konulardan bazıları şunlar

Bülbülzade Kız Öğrenci Yurdu’nda 4-6 Şubat’ta 7, 8, 9. ve 10, 11, 12. sınıf kız öğrenciler için üniversite öğrencileri sorumluluğunda bir kamp gerçekleştirildi. Kampın konusu Sosyal Medya ve Kullanımı idi. Otuz yedi öğrencinin katıldığı kampta yirmi konu işlendi. İşlenen konulardan bazıları şunlar:

Sosyal Medya Nedir? – Nilgün Ufacıklıgil

Sosyal Medya Yalnızlığı, Asosyallik- Adem Er

Popüler Kültür ve Küreselleşme- Şehadet Gerçek

Sanal Eylemler- Şilan Timur

Sosyal Çevre ve Sosyal Medyada Davranış Ahlakı- Durhanım Armağan

Medya’nın Arka Planı- Tülin Kaya

Alternatif Siteler- Zehra Aldemir

Sosyal Medya’da Zaman Kullanımı- Pınar Ulusoy

İbadet Çağrısı- Sevilay Şakı

Ayrıca Suriye dönüşünde kampımıza uğrayan Turgay Aldemir, Hüseyin Özhazar ve Mustafa Kar ile öğrencilerimiz Sosyal medya ve sorumluluklarımız hakkında iki saatlik keyifli bir sohbet yaptılar. Tarık Suresi’nin ezberletildiği ve tefsirinin işlendiği kampta, etkinlik saatlerinde de Davud Özgül belgeseli ve kitabının tahlili, Truman Show film gösterimi, kısa film çekimi, Martı kitabının tahlili vs. yapıldı. Kamp sonunda yapılan ankete katılımcıların yüzde doksanını memnun ayrıldı. Kampın final etkinliği olarak da Kanal 5 ziyaret edilerek montaj ve ses kayıt denemeleri yapıldı.