Sizin de Kardeş Aileniz Olsun!

0
98

Mahmut Kaçmazer; “Ülkemizdeki ve Suriye’deki savaş mağduru kardeşlerimize yardımlarımız devam ediyor

Anadolu Platformu ve Bülbülzade Vakfı Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut KAÇMAZER; “Ülkemizdeki ve Suriye’deki savaş mağduru kardeşlerimize yardımlarımız devam ediyor. Suriye’ye günde ortalama 3 kamyon yardım gönderiyoruz. Son olarak İstanbul’dan hayırsever işadamı M. Hanifi YILMAZ’ın göndermiş olduğu 31 bin TL tutarındaki gıda kamyonunu Suriye’ye gönderdik. Ayrıca yine İstanbul’dan hayırsever işadamlarının gönderdiği bin çift ayakkabı da Suriye’ye gönderildi. Gaziantep’te ikamet eden Suriye’li kardeşlerimize ise Bülbülzade Vakfı yardım merkezinden soba, battaniye, kıyafet, gıda yardımlarımız devam ediyor. Kadirşinas Gaziantep halkına teşekkür ediyoruz. Şu soğuk kış günlerinde kardeşlerini yalnız bırakmayacaklarını biliyor ve yardımlarının devamını bekliyoruz.” dedi.

Gaziantep’te yaklaşık 20 bin Suriyeli sığınmacının zor şartlar altında yaşadığını belirten KAÇMAZER; “Vakfımızın veritabanında 3500 civarında aile kayıtlı. Bu ailelerin hepsine yardım götüremiyoruz. Bunun için maddi olarak çok güçlü olmanız gerekir. Biz de alternatif olarak Kardeş Aile Projesi başlattık. Suriye’den gelen aileleri ilimizdeki bir aile ile kardeş aile yapıyoruz. Kardeş aile, Suriyeli ailenin her türlü sıkıntıları ile ilgileniyor. Hem de manevi destek veriyor. Bu projeyi şuanda başarıyla yürütüyoruz. Halkımızdan kardeş aile almak isteyenleri vakfımızla irtibata geçmeye çağırıyorum.” dedi.

Bülbülzade Vakfının başlattığı Kardeş Aile Projesi hakkında daha fazla bilgi almak için 0(342) 231 46 94 ve 221 03 92 nolu telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Nakdi Yardımlarınız için Vakfımızın Suriye’ye Yardım Hesabı:

Kuveyt Türk Bankası Karagöz Şubesi

IBAN: TR82 0020 5000 0006 4564 4000 06