SİYAH'dan Suriyelilere Manevi Destek

0
SİYAH'dan Suriyelilere Manevi Destek

Kilis’te mülteci kamplarının dışında kalan ve zor şartlar altında yaşayan Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret ettiler.

Samsun İnsani Yardım Hareketi (SİYAH) gönüllülerinden oluşan 6 kişilik heyet Bülbülzade Vakfı’nın Suriye’ye yönelik yardım faaliyetleri hakkında bilgi almak ve Suriyeli mültecilerin durumlarını yerinde görmek amacıyla Gaziantep ve Kilis’e ziyarette bulundular. 

Bülbülzade Vakfı hanımlar komisyonu üyeleri tarafından karşılanan ve Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu üyesi Hüseyin Özhazar’la da görüşen heyet daha sonra Kilis’te yaşayan sığınmacı aileleri ziyaret etmek amacıyla Hanımlar Komisyonu üyelerimizle beraber Kilis’e hareket ettiler.  Kilis’te mülteci kamplarının dışında kalan ve zor şartlar altında yaşayan Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret ederek durumları hakkında bilgi alan heyet daha sonra tekrar Gaziantep’e döndüler.

Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı yardım gönüllüleri ile beraber önce Şehitkâmil Devlet Hastanesinde yatan Suriyeli yaralıları ziyaret eden Samsun İnsani Yardım Hareketi heyeti daha sonra Bülbülzade Vakfı tarafından Şehitkâmil Belediyesi Sosyal Tesislerine yerleştirilen Suriyeli aileleri ziyaret ettiler. Ailelere ve çocuklara küçük hediyeler de veren heyet üyeleri daha sonra Gaziantep’in çeşitli semtlerinde yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret ederek ailelerin durumları hakkında birinci ağızdan bilgi aldılar.

Suriye’ye insani yardım konusunda duyarlılıklarını her fırsatta gösteren Samsun İnsani Yardım Hareketi gönüllüleri, daha önce Suriye’ye 2 TIR’dan oluşan insani yardım malzemesi gönderdiğini, ilaç ve gıda maddesinden oluşan 3. TIR’ın ise yola çıktığının müjdesini verdiler.

Heyet üyeleri son olarak Bülbülzade Vakfı Yardım Mağazasında yapılacak olan 50 Suriyeli aileye giyim yardımına katılarak memleketlerine dönecekler.