Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı Gaziantep’te Yapıldı

0
202

Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı, AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin’in katılımıyla Gaziantep’te yapıldı.

Katılım Öncesi AB Mali Yardım Aracı (IPA II) Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı 24 Ekim Salı günü Gaziantep’te yapıldı. Çalıştaya AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Gaziantep Vali Yardımcısı Adil Nas, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve STK temsilcileri katıldı.

Çalıştaya Bülbülzade Vakfı’ndan Vakıf Müdürü Cumali Kaplan, Fecr Radyo Müdürü Aladdin Hüsso ve İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Suphi Dussuki katıldı.

Sivil toplum sektörü ve programlama süreci, Katılım öncesi AB mali yardımı kapsamında STK’lara sağlanacak destekler, grup çalışmaları ve genel değerlendirme ve kapanış sunumlarının yer aldığı çalıştayda bir konuşma yapan AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Gaziantep’in bakanlıklarına sunduğu Projelerden 117 Milyon Euro hibe kazandığını söyledi.

“Bakanlığımız sivil toplum kuruluşlarının yanında”

Bakanlıklarının sivil toplum kuruluşlarının yanında olduğunu söyleyen AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, “İki şeyi çok önemsiyorum; birincisi dokunulmamış iş alanlarını, ihtiyaç alanlarını tespit etmek ve özgün projeler geliştirmek. Bakanlığımız bu konuda her zaman sivil toplum kurumlarımızın hizmetindedir. Avrupa Birliği Bakanlığı bütün uzmanlarıyla birlikte son derece kendisini sivil toplum kuruluşlarıyla çalışma konusunda motive etmiş ve birçok başarılı ortak projeye imza atmış bir bakanlıktır” dedi.

“Gaziantep, Bakanlığımıza 629 proje sundu”

Gaziantep’in AB Bakanlığına 629 proje sunduğunun altını çizen AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, “Gaziantep projeler konusunda dinamizm içeren bir şehirdir. Gaziantep 2002 yılından bu yana Bakanlığımıza 629 proje sunmuş. Biz Gaziantep’e 117 Milyon AURO hibe aktarımında bulunmuşuz. Gaziantep bize son derece güçlü projeler sunmuş” diye konuştu.