Sistem Kaos, Kriz, Darbe ve Koalisyonlar Doğuruyor

0
177

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel, Şafak FM’de yayınlanan “Referandum Özel” programına konuk olarak 16 Nisan Pazar günü oylanacak olan yeni anayasa değişiklik paketinin getireceği yenilikleri anlattı.

Şafak FM’de yayınlanan “Referandum Özel” programına katılmak üzere geldiği Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde önce Vakıf Başkanı Turgay Aldemir ile gördü. Yüksel, daha sonra Şafak FM’de canlı yayınlanan “Referandum Özel” programına konuk olarak 18 maddelik anayasa değişiklik paketinin getireceği yenilikleri anlattı. 12 Nisan Çarşamba günü saat 17.30’da yayınlanan programda Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu’nun sorularını yanıtlayan Abdulkadir Yüksel, dinleyicilerden gelen soruları da yanıtladı. Şafak Radyo’nun Facebook sayfasından da görüntülü olarak canlı yayınlanan programda dinleyicilerin WhatsApp, Facebook ve Twitter üzerinden gönderdiği sorular da yanıtlandı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel programda şu konulara değindi; “Halkımızın teveccühü muhteşem. Halkımızdaki coşku bizden fazla. Biran önce sabırsızlıkla 16 Nisanı bekliyor insanlarımız. Tarihi bir kavşaktayız, tarih yazacağız. Bu millet hep tarih yazdı. En son 15 Temmuzda Çanakkale ruhuyla bir tarih yazmıştı. Şimdi de yolumuzu tayin edeceğimiz, yüz yılın özlemini gidereceğimiz bir kavşak noktasındayız. 16 Nisana insanımız böyle bakıyor. Sadece bizim insanımız böyle bakmıyor. Bütün gönül coğrafyamız, bütün ümmet bize bakıyor, bizi gözlüyor, bizi bekliyor, dualarıyla bizi destekliyor. İnşallah bu süreci çok güçlü bir şekilde noktalayacağız, nihayete erdireceğiz. 16 Nisan 15 Temmuzun taçlandırılacağı bir gün olacak. Bütün vesayet kurumlarını, bütün vesayet organlarını, milletin ayağına bağ olanları bertaraf etmek durumundayız. Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir, milletin üzerinde bir güç yoktur. Devletin işleyişini hızlı, seri hale getirmemiz lazım. Geçmişe iyi bakamazsanız geleceğe dair sistem oluşturamazsınız. Milleti yok sayan, milletin içinde olmadığı, sadece cuntanın, darbecilerin kendi hak ve hukuklarını ve elit bir tabakanın yaptığı 61 anayasasıyla 80’ne kadar geldik. 1980’de de darbe olgunlaştı deyip böyle bir pişkinlikle 5 bin memleket evladını öldüren bir yapı. Sistem kendisi üretiyor bunu. Bu sistemin bizi taşımadığını, kaos, kriz, kavga, darbe ve koalisyonlar doğurduğu ve bunların da ülkemize zaman kaybı olarak yansıdığı, fukaralaştığımız dönemleri yaşadık. Başka ülkelerin kapısında para dilenen ileri karakol olarak konumlandırılan bir ülke. Bu bizim kaderimiz değildir. Biz bir davanın insanlarıyız, bir misyonun insanlarıyız. Bizim misyonumuz milletimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.” dedi.

“Referandum Özel” programı bu hafta boyunca FM 98.0 frekansından ve www.safakradyo.net adresinden canlı olarak yayınlanacak. Programa AK Parti Gaziantep Milletvekilleri konuk olacak.