Ana Sayfa Kuruluşlar Ab-ı Hayat Vakfı Şii- Sünni Savaşı Bir Emperyalizm Planıdır

Şii- Sünni Savaşı Bir Emperyalizm Planıdır

0
Şii- Sünni Savaşı Bir Emperyalizm Planıdır

Vakfımızın öncülüğünde bir basın bildirisi yayınlayan Elazığ STK’ları, İslam Coğrafyasında tutuşturulan fitne ateşine karşı kardeşlik çağrısı yaptı.

 

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

 

Yüce Rabbimiz buyuruyor ki;

Allah’a ve Resûlüne itaat edin; birbirinizle çekişmeyin; sonra içinize korku düşer de rüzgârınız (kuvvetiniz) gider. Sabredin! Şüphesiz ki Allah, sabredenlerle beraberdir. (Enfal-46)

Ümmet-i Muhammed olarak birliğimizin parçalandığı gün rüzgârımız kesildi ve birliğimizi parçalayan emperyalist güçlerin ağızlarında lokma, ellerinde oyuncak olduk.

İslam vatanını bölüp sınırlarımızı cetvellerle çizenler, başımıza adamlarını dikerek, aramıza düşmanlık tohumları ekerek, asırlık planlarla yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi sömürmeye başladılar ve hâlâ planlarını güncelleyerek sürdürmeye devam etmektedirler.

Onlar şeytani planlarını bizim kanlarımız üzerinden icra ederken, yapay problemler içinde boğulan bizler, iplerini elinde tutanların farkına varamadan hep kuklalarla uğraşmakla meşgul olduk. Belki farkına varmadan,  kukla oyunlarında figüran olduk… Bu oyunların değişmez senaryosu, kardeşi kardeşe kırdırmak oldu.

Bugün İslam coğrafyasında emperyalistlerin sezon finali olarak kurguladıkları en vahim senaryonun adım adım, Irak ve Suriye’de vizyona sürüldüğüne şahitlik ediyoruz. Bu senaryonun konusu “Şii-Sünni Savaşı”dır. Ve asırlardır bu filmin çekimine yatırım yapan Emperyalist ve Siyonist güçler, bu kanlı finali izleyebilmek için büyük bir iştahla beklemektedirler.

“Müminler ancak kardeştirler”  düsturuna iman eden biz Müslümanlar, emperyalistlerin bu iştahlarını kursaklarında koyabilmek için ümmet-i Muhammed’i uyarıyoruz!

      Müslümanın kanı Müslümana haramdır! Sebebi her ne olursa olsun, kardeşi kardeşe kırdıracak bir mezhepler savaşı ancak emperyalist ve siyonist güçlerin işine yarar!

       İslam adına, harici bir yaklaşımla, kendi dışındaki Müslümanları “mürted” ilan ederek masum insanların canına kıymak, yargısız infazlarla toplu katliamlar yapmak, asla kabul edilemez bir vahşettir ve haddi zatında ancak “İslam’a” zarar verir.

       Ümmet-i Muhammed’in özgürlük ve kurtuluş yolu “vahdet”ten geçmektedir. Mezhepçilik taassubuyla ortaya konulan her icraat, tefrikayı doğuracak ve derinleştirecek her adım, ümmete yapılan bir ihanettir.

       Tutuşturulan bu fitne ateşi karşısında, Sünni-Şii tüm İslam âlimlerine düşen görev bu ateşe su dökmektir. Bu ateşi körükleyecek her fetva ve açıklama, sahiplerinin omzuna, dökülecek kanların taşınamaz sorumluluğunu yükleyecektir.

“Kim bir mümini kasten öldürürse cezası, içinde daimi kalacağı cehennemdir. Allah, ona gazap etmiş, onu lanetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.” (Nisa-93)

 

AB-I HAYAT VAKFI ~ AGD ELAZIĞ ŞUBESİ ~ AKINCILAR DERNEĞİ ELAZIĞ ŞUBESİ ~ BİNGÖLLÜLER DERNEĞİ ~  EĞİTİM BİR-SEN ELAZIĞ 1. ŞUBESİ ~ ELAZIĞ İHH ~ ELİM-DER ~ ESAM ELAZIĞ ŞUBESİ ~ EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ ~ GONCALAR SOLMASIN DERNEĞİ ~ HAZAR STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ ~ HİLALKENT CAMİİ YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEGİ ~ İLİM VE HAYRA HİZMET VAKFI ~ İPEKYOLU DERNEĞİ ~

İYİLİK-DER ELAZIĞ TEMSİLCİLİĞİ ~ KALEM-DER ~ MAMÜRET’ÜL AZİZ VAKFI ~ PALEVİ-DER ~ PALU KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ~ TÜM İŞÇİ EMEKLİLERİ DERNEĞİ ~ TÜRKİYE SAKATLAR DERNEGİ ELAZIĞ ŞUBESİ ~

YA-DER ~YENİ İHYA-DER ~ YOL-İŞ SENDİKASI ~ ZİÇEV