Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı SETA ile Bölge Sorunları Masaya Yatırıldı

SETA ile Bölge Sorunları Masaya Yatırıldı

0
SETA ile Bölge Sorunları Masaya Yatırıldı

SETA İstanbul’dan Veysel Kurt ve SETA Ankara’dan Talha Köse bir dizi araştırma için geldikleri Gaziantep’teki Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

SETA İstanbul’dan Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Veysel Kurt, SETA Ankara’dan Şehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Talha Köse ve beraberindeki heyet, gençlik konulu araştırma için geldikleri Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.

22 Kasım Salı günü gerçekleştirilen ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyetle; bölgedeki gençlerin sosyal uyumu, gençlik arasındaki iletişim, tartışma ve paylaşım potansiyeli, ortak payda ve değerler, Gaziantep’in bastırılmış sorunları veya fırsatları, Suriyeliler ile vatandaşlarımızın birbirine sosyal uyumu, gelecekte muhtemel fırsatlar ve sorunlar ile üniversite şehir kaynaşmasının ele alındığı birçok konu etraflı bir şekilde konuşuldu.

Görüşmelerde Suriye ve gençlik üzerine ortak çalışmalar yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

Görüşmenin ardından misafirlere Arapçaya tercüme edilen kitaplar ile BEKAM tarafından yayınlanan ‘Sosyal Uyum’ kitabı hediye edildi.