Şeref Malkoç Demokrasi Meydanı’ndaydı

0
158

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, 15 Temmuz darbe girişimine tepki amacıyla Gaziantep’te gerçekleştirilen “Demokrasi Nöbeti”ne katıldı.

Gaziantep’teki “Demokrasi Nöbeti”ne katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, askeri liselerin müfredatını eleştirdi ve 15 Temmuz darbe girişiminin bu liselerde ders olarak okutulacağını söyledi.

Malkoç, “Türk silahlı Kuvvetleri başımızın tacıdır. Ama bu askeri liselerde, harp okullarında ne öğretiliyor, ne yediriliyor ki ikide bir darbe yapmaya kalkıyorlar. Harp okullarının da askeri liselerin de müfredatını düzelteceğiz. 15 Temmuz’u askeri okullarda ders olarak okutacağız. Kimsenin yüreği darbeye yetmeyecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Malkoç, darbe girişimi esnasında Başbakan Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradığını belirterek, aralarında geçen konuşmayı da anlattı.

Malkoç, “Olaylar başladığında Başbakanımız Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanımızı telefonla aradı. ‘Ne yapıyoruz’ diye sorduğunda Cumhurbaşkanımız, ‘Bu ahlaksızlara karşı ölene kadar direneceğiz’ cevabını verdi. Görüşmeden sonra da milleti sokağa çıkıp, direnmeye çağırdı” şeklinde konuştu.

Erbakan’ın FETÖ’cülere Yaklaşımı

Necmettin Erbakan’ın da danışmanlığını yaptığını hatırlatan Malkoç, o dönemde de FETÖ’cülerin bulunduğunu belirtti.

Erbakan’ın, yanına gelen insanlara sık sık çocuklarını ve eğitimlerini sorduğunu belirten Malkoç, şöyle devam etti:

“Gelenlerin bir kısmı FETÖ örgütünden geliyordu. Çocuklarını sorduğunda, ‘onların okullarına verdim’ diyenlere, ‘çocuğunu o okuldan al. İyi eğitim falan bunlar hikâye, çocuğun okursa, İsrail’e asker olur’ derdi. Allah rahmet eylesin. Bu millet ayağa kalkmıştır, hukuka, demokrasiye, Cumhuriyete sahip çıkmıştır.”

Konuşmanın sonunda Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından Şeref Malkoç’a tablo hediye edildi.

Konuşmaların ardından sanatçı Uğur Işılak sahneye çıkarak coşkulu kalabalığa şarkılar söyledi.