Semt-i İbrahimli Derneği’nin Açılışı Yapıldı

0
501

Gaziantep’in İbrahimli semtinde faaliyet gösteren Semt-i İbrahimli Derneği’nin açılışı 4 Ağustos Cuma günü gerçekleştirildi.

Gaziantep’in İbrahimli semtinde faaliyet gösteren Semt-i İbrahimli Kültür Eğitim Dayanışma Derneğinin açılışı gerçekleştirildi. 4 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen açılış programına Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Halil Demir, STK temsilcileri, gönüllüler ve öğrenciler katıldı.

Açılış dolayısıyla bir konuşma yapan Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Halil Demir, derneğin kuruluşuna emeği geçenlere teşekkür ederek; “15 Haziran 2017’de resmi olarak kurulan derneğimiz, evde karakter eğitimi, ilk, orta, lise ve üniversite öğrenci çalışmaları, yetişkinlere yönelik çalışmalar, sohbet programları ve yaz okullarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız milletimizin geleceğine sahip çıkan ahlaklı ve erdemli nesiller yetiştirmektir. İlk yaz okulu çalışmamızı da bu sene yaptık. Emeği geçen eğitimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir de derneğin açılmasına emeği geçenlere teşekkür ederek; “Bu mekânlar bizim ortak evimizdir. Burada yapacağımız birçok çalışmayı bu semtimizle buluşturacağız. Buranın şekillenmesi için çaba sarf eden tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Buradaki yapılan yaz okulunun gerçekleşmesi için emek veren tüm hocalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dua için Celal Er hoca kürsüye geldi. Duanın ardından derneğin açılışı Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Halil Demir ve Bilimder Başkanı Hamdi Keleş tarafından yapıldı.

Açılışla birlikte Semt-i İbrahimli Derneği yaz okulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriler aileler ve davetliler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Açılış programı yaz okulu öğrencilerinin ve eğitimcilerinin toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.