Semt Derneklerinde Yaz Okulları Devam Ediyor

0
256

Bülbülzade Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren 5 semt derneğinde ve vakıf merkezinde Yaz Okulu heyecanı devam ediyor.

Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı çatısı adlında faaliyet gösteren 5 semt derneğinde ve vakıf merkezinde Yaz Okulu heyecanı devam ediyor. Çocukların yaz aylarını daha verimli geçirilmeleri amacıyla düzenlenen Yaz Okulları Merveşehir Derneği, Fidander, Bilimder Şehreküstü Derneği ve Semti İbrahimli Derneği’nde başladı.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla yapılan Yaz Okulları Merveşehir semtinde  Merveşehir Derneği, Cengiz Topel Mahallesinde Findander, Gazikent semtinde Bilimder, Şehreküstü semtinde Şehreküstü Derneği ve İbrahimli semtinde Semti İbrahimli Derneği’nde yapılıyor. Yaz Okullarına 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki çocuklar kayıt yaptırabiliyor.

Hafta içinde tam gün olarak yapılan Yaz Okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, tecvit, temel dini bilgiler, Hz. Peygamber’in hayatı (siyer), adabı muaşeret, müzik ve satranç dersleri veriliyor. Derslerin bitiminden sonra öğrenciler öğle yemeklerini yiyor ve öğle namazını eda ediyorlar.

Öğleden sonraki bölümde ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor. Sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında; yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi ve şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç müsabakaları ve sinema izleme etkinlikleri yapılıyor. Yaz Okullarında öğrencilerin yaz aylarını dolu dolu geçirecekleri verimli bir program uygulanıyor.

Çocuklarınızın bu yaz da eğlenerek öğrenebilmesi için Yaz Okullarına kayıt yaptırmakta acele edin…

Detaylı bilgi için: 0546 816 14 67

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz