Semt Dernekleri Çalıştayı Yapıldı

0
Semt Dernekleri Çalıştayı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı tarafından semtlerdeki çalışmaların koordinasyonu için düzenlenen Semt Dernekleri Çalıştayı 25 Ağustos Pazar günü yapıldı.

İlimiz genelindeki semtlerde faaliyetlerine devam eden 5 derneğin katıldığı çalıştay Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Çalıştaya; Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, Semtlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan, Merveşehir Derneği Başkanı Mustafa Şakı, Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Mahmut Kaçmazer, Şehreküstü Derneği Başkanı Mehmet Özkan, Fidander Başkanı Mustafa Münisker, Bilimder Başkanı Hamdi Keleş, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler katıldı.

Dernek Başkanları ve Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan’ın selamlama konuşmalarıyla başlayan çalıştayda AKADDER Başkanı Rabia Aldemir, teşkilatlanmaya dair bir sunum gerçekleştirdi. Aldemir sunumunda; kurum gönüllülüğü, kurumlarımızda yapılan işlerin takibi, insan ilişkileri, kurum içi disiplin, planlama, uygulama, raporlama, sorumluluk bilinci ve beraber iş yapma bilinci konularına değindi.

Öğleden sonraki bölümde ise atölye çalışmaları yapıldı. Bu bölümde 4 gruba ayrılan katılımcılar; kurumumuzun imkânları ve güçlü yönleri, kurumumuzun noksan ve zayıf yönleri, vakıf merkezi ile ilişkiler, öğrenci ve kadın çalışmaları, ders gruplarının değerlendirilmesi, dernekler arasındaki iletişim, dernek içerisinde sorumluluk paylaşımı gibi konularını değerlendirdi ve bir rapor haline getirdi. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir atölye gruplarını tek tek gezerek katılımcıların görüş ve önerilerini dinledi, tavsiyelerde bulundu.

Semt Dernekleri Çalıştayı atölye çalışmalarının ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.