Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Sema Tıbbi Yardım Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Sema Tıbbi Yardım Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Sema Tıbbi Yardım Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Derneği Başkanı Dr. Mümtaz Hiza ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Merkezi Gaziantep'te bulunan ve Suriyeli doktorlar tarafından kurulan Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Derneği Başkanı Dr. Mümtaz Hiza ve beraberindeki heyet 18 Şubat Perşembe günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Vakıf başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyet üyeleriyle Suriye'de ve Türkiye'de yapılan çalışmalar ele alındı. Görüşmede Dr. Mümtaz Hiza, Suriye'de yaptıkları çalışmalarda karşılaştıkları zorlukları anlattı.

Sağlık alanında Türkiye'deki STK'larla iş birliği yapmak istediklerini belirten Hiza, Bülbülzade Vakfı'nın sığınmacılara yönelik çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirtti.

Görüşmenin ardından Dr. Mümtaz Hiza ve beraberindeki heyete 9 kitaptan oluşan Evde Karakter Eğitimi setinin Arapça baskısı ile Turgay Aldemir'in Bilgi ve Bilinç, Ramazan Kaya'nın Kimlik İnşası, Aliya İzzetbegoviç'in Doğu Batı Arasında İslam, İhsan Süreyya Sırma'nın İşte Önderimiz Hz. Muhammet ve Müslüman Filozoflar kitapları hediye edildi.