Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Selamlıyoruz!

0
155

Anadolu Platformu, CIA merkezli FETÖ görünümlü darbe kalkışmasında şehit olan ve yaralananlarla ilgili bir mesaj yayınladı.

İşte Anadolu Platformu’nun yayınladığı o mesaj:

“CIA-FETÖ ve diğer işbirlikçi şer odaklarının girişimiyle gerçekleşen darbe kalkışmasında 246 insanımız (sivil vatandaş, polis ve asker) şehit olurken, 1500’den fazla insanımız da yaralandı.

89 yaralımızın durumu ise oldukça ağır.

Anadolu Platformu olarak; tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrı cemil dilerken, tüm yaralılarımıza Rabbimizden acil şifalar diliyoruz. Allah, şehitlerimizin mekânını cennet etsin.  

Zor bir mücadele sürecinden geçmekteyiz. Bu mücadele, dün olduğu gibi bugün de yerli olanlarla emperyalistler ve onların yerli işbirlikçileri arasında yaşanmaktadır. Bu mücadeleye eliyle, diliyle, yüreğiyle, duasıyla ve en önemlisi de kanıyla katkı veren tüm insanlarımızı yürekten selamlıyoruz. Tarih, bu dönemde ortaya konulan fedakârlıkları asla unutmayacaktır. 

Ülkemizi kan gölüne çevirmek ve istiklalimize halel getirmek isteyen darbecilere karşı meydanlarda kahramanca direnen, yaşadığı zamana şahitlik yapan milletimizin cesur evlatlarını tebrik ediyoruz.

Halkımızın darbeye karşı onurlu duruşu, başta Gladyo-CIA olmak üzere piyon olarak kullanılan FETÖ’cü Haşhaşiler çetesinin ve tüm emperyalistlerin hevesini kursağında bırakmıştır. Ülkemizi küresel emperyalizmin parçası haline getirmek isteyenlerin hesabını alt üst etmiştir.

Kalabalıktan topluluğa, topluluktan millet olmaya doğru yeni bir milletin doğuşuna tanıklık ediyoruz.

Bu kutlu mücadelede canlarını siper ederek şehit düşen vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrı cemil, yaralılarımıza ise acil şifalar dilerken bazı hususları da hatırlatmak istiyoruz.

Bundan önceki darbelerin taşeronlarını kısmen cezalandırdık, ama asıl darbecileri cezalandırmadığımız için darbe olmaya devam etmektedir. Yeni darbelerin olmaması için içeriden ve dışarıdan bunun sorumlularının ivedilikle tespit edilmesi ve cezalandırılması gerekmektedir.

Suçlular en kısa zamanda derdest edilip hak ettikleri cezaya çarptırılmalıdır. Bu konunun sürüncemeye bırakılmaması gerekir. 

Tüm vatandaşlarımızı uyarıyoruz. 

Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmalıyız.   

Kalkışma süreci bitmemiştir.  

Duyarlılıklarımızın en üst düzeyde olması gerekmektedir.  

Zamanın ve şartların gerektirdiği sorumluluklarımızı kuşanmamız gerekir.

Yeni bir milletin doğuşunu korumak için, millet olma bilincimizi korumak için teyakkuzda ve meydanlarda olmaya devam ediyoruz.” 

ANADOLU PLATFORMU